Slavia přišla o první body, remizovala s Baníkem

Fotbalisté Slavie a Baníku Ostrava si udrželi ligovou neporazitelnost i v šestém kole, v kterém remizovali ve vzájemném zápase 0:0. Pražanům patří se 16 body dál první místo v tabulce, hosté jsou se 14 body druzí. Body se dělily i ve druhém sobotním duelu první ligy, v němž Brno remizovalo na hřišti Olomouce 1:1.

Slavia v generálce na první utkání v Lize mistrů proti Steaue Bukurešť sice dokázala ubránit zatím nejproduktivnější celek ligy, ale střelecky se prosadit nedokázala. Baník remízou přerušil sérii sedmi porážek ze vzájemných ligových soubojů.

Sestavy obou týmů poznamenala zranění a nemoci na obou stranách. Domácí kouč Jarolím se musel obejít bez šestice Švec, Švento, Krajčík, Šmicer, Janda, Tavares, hosté postrádali Řezníka, Rajtorala, Lukeše, Bolfa, Tomašáka, Neuwirtha a Svěrkoše. Přesto se hrál oboustranně rychlý fotbal, avšak především v prvním poločase s minimem brankových příležitostí a zakončení.

Brno zastavilo sérii porážek v Olomouci

Fotbalisté Olomouce i Brna dosáhli v předchozích pěti kolech jen na jedno vítězství a nepříjemnou bilanci nakonec ani jeden z týmů nevylepšil. Sigma byla blíž výhře od 26. minuty, kdy se po parádní přihrávce Melinha dokázal prosadit zblízka Hartig, hosté ale zásluhou Trousila ještě před přestávkou srovnali.

Mezi oběma kluby je tak i po dnešku jednobodový rozdíl a lépe na tom zůstala Sigma. Brnu se alespoň podařilo ukončit sérii čtyř porážek na olomouckém trávníku.