Fotbal

Teplice nechaly body v Jablonci, Most spadl na poslední místo

9. prosince 2007 13:47 - PRAHA

Fotbalisté Teplic v neděli nezvládli poslední duel podzimu, po prohře 0:1 v Jablonci ztrácejí na vedoucí Slavii již pět bodů a v pondělí se na ně může v případě výhry nad Plzní dotáhnout Sparta. V roli nejhoršího celku Gambrinus ligy stráví zimní pauzu Most, který prohrál doma s Baníkem Ostrava 0:2 a klesl na poslední místo.

Tepličtí se v Jablonci probrali až ve druhém poločase, to už ale museli dohánět jednobrankové manko. V 39. minutě brankář Slavík vytlačil hlavičku Fukala na břevno, na dorážku jabloneckého kapitána Baranka už byl ale krátký. Snaha hostů o vyrovnání ovoce nepřinesla a Jablonec tak unikl z poslední příčky.

Tam spadli fotbalisté Mostu, kteří doma podlehli Ostravě. Branku viděli diváci v Mostě až po hodině hry, kdy se trefil bývalý hráč Artmedie Bratislava Daniel Tchuř. V 90. minutě potom dokonal zkázu domácích Varadi. Naopak Baník se výhrou dotáhl na vedoucí trio v tabulce.

V Mladé Boleslavi vedli fotbalisté Olomouce již po 14 minutách, když obloučkem překonal Pižanovského Tomáš Kazár. O faktu, že se body budou v Boleslavi dělit rozhodl pět minut před koncem poločasu domácí Radim Holub. Středočeši tak přezimují na desátém místě, Sigma stráví zimní přestávku o příčku výš.

Brno přejelo Žižkov

V utkání v Brně se měnilo skóre již v deváté minutě. Poláchův centr dokázal do soupeřovy branky úspěšně dopravit domácí Marek Střeštík. Po hodině hry vedli domácí již 2:0, dorazit míč za hostujícího brankáře Bartalského se podařilo brněnskému Aleši Bestovi.

V 73 .minutě se domácí radovali potřetí. Parádní brankou se prezentoval domácí Luboš Kalouda, sedmnáct minut před koncem utkání vymetl šibenici Bartalského branky. Na dělbě bodů už nic nezměnila ani proměněná penalta žižkovského Švancary v 80. minutě.

Výborný výsledek zaznamenali domácí fotbalisté Bohemians 1905. Z pozice posledního týmu tabulky nastoupili proti Slovanu Liberec. Zápas rozhodla jedna přesná branka, kterou měl na svědomí vršovický Milan Škoda v 17. minutě utkání, kdy vršovický útočník zakončil střelou k levé tyči kombinaci domácích fotbalistů. Bohemians 1905 se tak ziskem tří bodů odpoutali ode dna prvoligové tabulky.

V dalším nedělním utkání se s podzimní částí ligové soutěže rozloučili fotbalisté Českých Budějovic vítězstvím nad Zlínem 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral budějovický Radzinevičius, který nekompromisně uspěl s pokusem ze značky pokutového kopu.

Poslední podzimní kolo Gambrinus ligy uzavře pondělní dohrávka mezi Spartou a Plzní, kterou můžete sledovat v on-line reportáži na stránkách Sport.cz.

Brno - Žižkov 3:1on-line
Branky: 9. Střeštík, 57. A. Besta, 73. Kalouda - 80. z pen. Švancara.

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Výsledkový mix:

1. liga
Včera základní část - 20. kolo Ml. Boleslav - Jablonec Ml. Boleslav - Jablonec 2:3
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Wolves - Besiktas Wolves - Besiktas 4:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Wolfsburg - St. Etienne Wolfsburg - St. Etienne 1:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Slovan Bratislava - Braga Slovan Bratislava - Braga 2:4
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Rangers - YB Bern Rangers - YB Bern 1:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Partizan - Astana Partizan - Astana 4:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Mönchengladbach - Basaksehir Mönchengladbach - Basaksehir 1:2
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Manchester Utd. - Alkmaar Manchester Utd. - Alkmaar 4:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Ludogorec - Ferencváros Ludogorec - Ferencváros 1:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Rennes - Lazio Řím Rennes - Lazio Řím 2:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Eindhoven - Rosenborg Eindhoven - Rosenborg 1:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Linec - Sporting Linec - Sporting 3:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Karabach - Dudelange Karabach - Dudelange 1:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Getafe - Krasnodar Getafe - Krasnodar 3:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Frankfurt - Guimaraes Frankfurt - Guimaraes 2:3
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Kodaň - Malmö Kodaň - Malmö 0:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Dynamo Kyjev - Lugano Dynamo Kyjev - Lugano 1:1
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Kluž - Celtic Kluž - Celtic 2:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo Basilej - Trabzonspor Basilej - Trabzonspor 2:0
12.12.2019 Základní skupiny - 6. kolo APOEL - Sevilla APOEL - Sevilla 1:0