Druhou ligu vedou Bohemians

Fotbalisté Bohemians Praha vedou druhou ligu, v jejímž druhém kole v neděli na Strahově otočili průběh zápasu s HFK Olomouc a soupeře porazili 3:1. Plný počet šesti bodů mají i další tři týmy v pořadí Most, Drnovice a Hradec Králové.

Naopak dvěma prohrami zahájilo soutěž kvarteto Vítkovice, Kladno, Brno B a Xaverov. Hornopočernický tým dokonce stejně jako sparťanská rezerva ještě neskóroval.

Zápas s Hanáky začal pro Bohemians v parném odpoledni šokem. Ve čtvrté minutě proti nim rozhodčí Bouše nařídil spornou penaltu a Henkl nekompromisní ranou poslal HFK do vedení. Po čtvrthodině se mohlo Pražanům dýchat ještě hůř: rychlý brejk hostů ale Laštuvka zakončil střelou těsně nad.

Pak začali tempo hry diktovat domácí a po několika šancích se ujala Kamenského střela ve 24. minutě, která po teči olomouckého obránce skončila přesně v šibenici. Utkání oživil i výstup domácího kouče Dobiaše, kterého sudí Bouše vykázal na tribunu. Nápor Bohemians do poločasu korunovali přesnými zásahy ještě Baláž s Rajnochem a uzavřeli střelecký účet na 3:1.

Královéhradečtí byli proti Vítkovicím po celých devadesát minut po všech stránkách lepší a ze všech sil obléhali vítkovickou branku. Vstřelit gól se jim však podařilo až z penalty, nařízené v 80. minutě za ruku hostujícího zadáka. Nové posily Východočechů Seman ani Jůn diváky příliš nenadchly.

Výsledky 2. kola:
Most - Jihlava 2:0 (1:0)
Branky: 22. Macek, 65. Brzezina. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Poláček, Svátek - Hošťálek, Polonyi. Diváci: 1384.
Kladno - Pardubice 1:2 (0:2)
Branky: 71. Suchopárek - 34. Peteřík, 39. Ševčík. Rozhodčí: Královec. ŽK: Suchopárek, Killar - Peteřík. Diváci: 2000.
Kunovice - Brno B 3:2 (1:2)
Branky: 31., 62. a 77. z pen. Faldyna - 39. Schwarz, 45. Simr. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Matuš, Faldyna, Máčala - Návrat, Máša, Brezovan, Mezlík. ČK: 37. Návrat (Brno B). Diváci: 425.
Drnovice - Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 48. Bílek, 58. Třasoň - 54. Sedláček. Rozhodčí: Liba - Petřík, Pinkas. ŽK: Petržela (Drnovice). Diváci: 2128.
Prachatice - Xaverov 3:0 (0:0)
Branky: 59. Mrkvička, 60. Pecka, 68. vlastní Csölle. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Šindelář, Frýdek (oba Xaverov). Diváci: 1430.
Olomouc B - Sparta Praha B 2:0 (0:0)
Branky: 70. M. Hubník, 80. J. Černý. Rozhodčí: Bejlek. ŽK: Krajčovič, M. Hubník - Flachbart, Rosický. Diváci: 717.
Hradec Králové - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka: 80. Šmarda z pen. Rozhodčí: Marada. ŽK: Moník, Breda - Kaloč. ČK: 90. Breda (Hradec). Diváci: 1315.
Bohemians Praha - HFK Olomouc 3:1 (3:1)
Branky: 24. Kamenský, 32. Baláž, 38. Rajnoch - 4. Henkl (pen.). Rozhodčí: Bouše. ŽK: Třasák, Rajnoch, Bednář - Laštuvka, Kaščák. ČK: 69. Laštuvka (HFK Olomouc). Diváci: 752.