Rubriky:

Fotbal

Se Šimákem je to skvělé, libuje si Štajner

4. srpna 2003 10:30 - HANNOVER/PRAHA

Během víkendu odstartovala prvním kolem německá bundesliga. Začátek soutěže skvěle vyšel Hannoveru, který vyhrál v Hamburku. V dresu vítězů se zaskvěli Jan Šimák, který byl po neúspěšném ročním působení v Leverkusenu odepsán jako vyhaslá hvězda, i Jiří Štajner. Bývalý liberecký útočník po utkání zářil blahem.

 

ČTK/Libor Zavoral

"Je to skvělé. Máme hodně těžký los, v příštích kolech nás čekají Bayern Mnichov a Leverkusen, takže jsem potřebovali zabrat. Nečekali jsme, že to vyjde na tři body, ale rozhodně to je skvělé pro sebevědomí.

Nedokážu posoudit, jestli nás Hamburk podcenil poté, co jsme se v loňské sezóně těžce zachraňovali, zatímco oni jsou pasováni na černé koně soutěže. Rozhodně nám pomohlo, že vyhráli Německý pohár. Možná byli trošku utahaní."

Chyběl Ujfaluši

"Nám však vyšla skvěle taktika. Stáhli jsme se a čekali na brejky, což se vyplatilo. Oni vlastně jenom nakopávali míče, my jsme to sbírali bez větších problémů. Navíc jsme velmi dobře pokryli strany, takže soupeř se vlastně v celém prvním poločase dostal do jediné šance, a to ještě po standardní situaci. Po přestávce měli v rychlém sledu tři šance. Kdyby je dali, bylo to zlé.

Myslím, že Hamburku hodně chyběl Tomáš Ujfaluši, který ještě odpykává trest za vyloučení v minulém ročníku. V obraně byla jeho absence viditelná, neměl jim kdo rozehrávat míče. On je totiž nesmírně platný. V tom jsme měli situaci trošku snadnější.

Ale ustáli jsme to a udrželi vedení po mé brance z úvodu. Viděl jsem, že Honza Šimák bude střílet, tak jsem nabíhal před branku na odražený balón a bez problému ho dopravil zpět do sítě, protože brankář to vyboxoval přímo ke mně. Mohl jsem mu to oplatit ještě před přestávkou, ale nepřihrál jsem včas. Stačilo, abych míč dal o trošičku rychleji a byl by před prázdnou brankou."

Útok na pohár

"S Honzou je to skvělé. Je to úplně o něčem jiném než v minulé sezóně. Maximálně si vyhovíme, křikneme na sebe česky, takže nám obránci nerozumějí. Myslím, že to bude fungovat ještě lépe. Ta změna je veliká. Honza hrál s velkou chutí, hodně střílel, nahrával, byl fakt skvělý. Jen škoda, že nehraje Jirka Kaufman, to už by nemělo chybu. V přípravě byl nejlepší, i v tréninku je super, ale trenér je proti němu nějaký zaujatý. Dokonce nebyl ani v nominaci k zápasu.

Po minulé sezóně, kdy jsme se zachránili, mluví vedení o útoku na Pohár UEFA. Myslím, že mužstvo na to máme. Bylo by to super. Osobně budu spokojený, když se bez problémů udržíme a skončíme do desátého místa. A taky doufám, že budu pravidelně hrát a občas vstřelím nějakou branku."

Radek Malina

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
Dnes 14. kolo Sparta - Jihlava Sparta - Jihlava 1:0
zítra 16:00 Brno - Teplice Brno - Teplice
zítra 16:00 Olomouc - Zlín Olomouc - Zlín
zítra 16:00 Liberec - Baník Liberec - Baník
zítra 18:00 Slavia - Dukla Slavia - Dukla
zítra 20:00 ČT sport Slovácko - Plzeň Slovácko - Plzeň
Premier League
zítra 16:00 Bournemouth - Huddersfield Bournemouth - Huddersfield
zítra 16:00 Burnley - Swansea Burnley - Swansea
zítra 16:00 Crystal Palace - Everton Crystal Palace - Everton
zítra 16:00 Leicester - Manchester City Leicester - Manchester City
zítra 16:00 Liverpool - Southampton Liverpool - Southampton
zítra 16:00 West Bromwich - Chelsea West Bromwich - Chelsea
zítra 18:30 Manchester Utd. - Newcastle Manchester Utd. - Newcastle
La Liga
dnes 21:00 Girona - R. Sociedad Girona - R. Sociedad
zítra 13:00 Getafe - Alavés Getafe - Alavés
zítra 16:15 Leganés - Barcelona Leganés - Barcelona
zítra 18:30 Sevilla - Vigo Sevilla - Vigo
zítra 20:45 Atlético - Real Madrid Atlético - Real Madrid
Bundesliga
zítra 15:30 Bayern - Augsburg Bayern - Augsburg
zítra 15:30 Hoffenheim - Frankfurt Hoffenheim - Frankfurt
zítra 15:30 Leverkusen - Lipsko Leverkusen - Lipsko
zítra 15:30 Mohuč - Köln Mohuč - Köln
zítra 15:30 Wolfsburg - Freiburg Wolfsburg - Freiburg
zítra 18:30 Hertha - Mönchengladbach Hertha - Mönchengladbach
Serie A
zítra 18:00 AS Řím - Lazio Řím AS Řím - Lazio Řím
zítra 20:45 Neapol - AC Milán Neapol - AC Milán