Snad najdeme jedenáct hráčů, říká Rosický

Nijak oslnivým výkonem vstoupili fotbalisté Borussie Dortmund do nového ročníku bundesligy. Na hřišti Schalke prohrávali po třiceti minutách o dvě branky, nakonec vydřeli alespoň remízu 2:2. První start v ligovém ročníku komentuje v rozhovoru pro Právo kapitán týmu Tomáš Rosický. ROZHOVOR

Tomáš Rosický

S jakými pocity nosíte kapitánskou pásku Borussie Dortmund?Už jsem si zvykl, takže to není nic zvláštního. Nosil jsem ji už v přípravě a zápasech Německého poháru.

Musel jste jako kapitán už řešit s rozhodčími nějaký problém?Naštěstí ne. Nic nepřivolávejte. S mojí němčinou by to nebylo tak jednoduché, i když jsem se hodně zlepšil.

Remíza v derby se Schalke je pro Dortmund úspěch či ztráta?Vzhledem k vývoji utkání spíš úspěch. První půli jsme hráli špatně, v kabině trenér zamíchal se sestavou, takže jsme naštěstí urvali bod. Hlavně, že jsme neprohráli.

Byli jste s Janem Kollerem u nějakého gólu?Před druhým jsem zahrával trestný kop podél vápna a z toho padlo vyrovnání. Honza měl jednu šanci, ale u zadní tyče tečoval míč vedle branky.

Hráli jste bez pěti hráčů základní sestavy, což se asi na výkonu podepsalo...Určitě, protože sestavu trenér lepší jak vlaštovka hnízdo. Navíc se nám vážně zranil další defenzivní hráč.

S kým hrajete o víkendu?Máme doma Wolfsburg a potřebovali bychom vyhrát. Snad dáme dohromady jedenáct hráčů a povede se to.