V ligové dohrávce triumfovaly domácí týmy

TEPLICE/DRNOVICE

Brankou Diveckého udolali fotbalisté Teplic ve vypjatém duelu celek Příbrami, který dohrával o devíti bez vyloučených Vl. Svobody a Zavadila. Zlínští fotbalisté v dohrávce druhého kola 1. fotbalové ligy v drnovickém azylu dali dva parádní góly nevýrazným Jihočechům a připsali si zasloužené tři body. DOHRÁVKA 2. KOLA PRVNÍ FOTBALOVÉ LIGY

Příbramský Marek Kulič (vlevo) bojuje s Tomášem Hunalem z Teplic.

"Bylo to perně vydřené vítězství. Místy se ale hrál zajímavý fotbal. V neskutečném vedru jsme první poločas zvládli velmi dobře po taktické stránce. Kdybychom přidali ještě druhý gól, soupeř by se asi už nezmohl na vážnější odpor. Po přestávce jsme trochu podlehli hektice, ale body jsme už uhlídali," oddechl si po zápase teplický kouč František Straka.

Od úvodního hvizdu diktovali tempo domácí, kteří si rychlou kombinací vytvářeli slibné brankové příležitosti. V první desetiminutovce měli blízko ke skórování po chybách hostující obrany postupně Verbíř, Kolomazník a Divecký, střelami z dálky navíc gólmana Sňozíka ohrožoval i Horváth.

Klíčový moment utkání přišel v 17. min., kdy Vl. Svoboda na polovině hřiště tvrdě fauloval Tesaříka a byl vyloučen. Teplická početní i herní převaha došla naplnění hned o chvíli později. Míč se po svižné akci dostal až k volnému Diveckému, který v koncovce nezaváhal - 1:0.

Hosté toho do přestávky směrem dopředu moc nepředvedli, až ve 40. min. pálil obránce Turtenwald z dobré pozice vedle tyče. "Teplice nás pětadvacet minut přehrávaly a nemohli jsme se nastartovat k optimálnímu výkonu," zhodnotil první půli příbramský kouč Jozef Chovanec.

Nejzaměstnanějším mužem na trávníku byl hned po obrátce gólman Příbrami, který bravurně vyrazil na roh nebezpečné rány Verbíře a Horvátha. Zhruba až po hodině hry se Středočeši vymanili z defenzivy. Jejich útok oživil v české lize debutující Francouz Loseille, ale v koncovce jim scházelo více přesnosti a rozhodnosti. V 79. min. ukázal rozhodčí Beneš červenou kartu Zavadilovi za udeření Horvátha a na hřišti se strhla strkanice více aktérů.

"Souboj poznamenaný na naší straně velkým oslabením po dvou přísných vyloučeních stál hráče spoustu sil. Přesto jsme i v devíti mohli duel ještě zdramatizovat," dodal Chovanec.

Teplice - Příbram 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 19. Divecký. Rozhodčí: Beneš - Amler, Tulinger. ŽK: Doležal, Horváth, K. Rada, Skála - Otepka, Formánek, Rychlík, Loseille. ČK: 17. Svoboda, 79. Zavadil (oba Příbram). Diváci: 4822.
Teplice: Poštulka - Doležal, Hunal (60. Lengyel), K. Rada, Leitner - Kolomazník, Voříšek, Horváth, Tesařík - Verbíř (77. Skála), Divecký (66. Rezek). Trenér: Straka.
Příbram: Sňozík - Svoboda, Formánek, Turtenwald, Mácha - Otepka, Novák (30. Riegel), Zavadil, Rychlík (78. Žemlík) - Siegl, Kulič (63. Loseille). Trenér: Chovanec.

Chybující Zlín nakonec Budějovice přehrál

Zlínští fotbalisté si v drnovickém azylu jen těžko zvykali. Po změně stran však nevýrazným Jihočechům dali dva parádní góly a připsali si zasloužené tři body.

"V první půli jsme se dopustili mnoha chyb, kterých jsme se dokázali po změně stran vyvarovat. V Drnovicích nám vytvořili skutečně domácí prostředí a já chci pochválit své hráče za to, že šli za vítězstvím až do konce," tvrdil trenér vítězů Vlastislav Mareček.

Hosté začali aktivněji, ve 4. min. trefil Lafata pravou tyč. Poté měly oba týmy dlouho potíže dostat se k přesnému zakončení. Čáp po ofsajdem zavánějícím sólu nepřehodil Baránka, na druhé straně Gomes nechal vyniknout Semana. Na brazilského útočníka pak neodpískal sudí Matějek faul na hranici šestnáctky. Zlínští dělali v rozehrávce neuvěřitelné množství chyb, ale hosté nedokázali využít ani jedinou. Na druhé straně po rohovém kopu a hlavičce Koubského odvracela obrana Jihočechů z brankové čáry.

Diváky probral na chvilku z letargie krátce po změněn stran Dobeš, ale Seman jeho ránu vytlačil na roh. Po více než hodině hry se rozběhl k rychlé akci Mucha, jeho přihrávku nezpracoval Gomes, ale míč se vrátil k Muchovi, který technickou střelou za hranicí šestnáctky trefil přesně k pravé tyči.

Zlínské gól povzbudil, měli více ze hry, pro Jihočechy byla maximem hranice šestnáctky soupeře.Gólový účet uzavřel v závěru Gomes krásným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře. "Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Do obdrženého gólu jsme měli víc ze hry, pak bylo otázkou, zda vyrovnáme nebo dostaneme další. Bohužel se stalo to druhé," litoval budějovický kouč Pavel Tobiáš.

Zlín - Č. Budějovice 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 66. Mucha, 83. Gomes. Rozhodčí: Matějek - Pustka, Hruška. ŽK: Penner (Budějovice). Diváci: 3825.
Zlín: Baránek - Koubský, Švach (88. Hubáček), Kroča - Vidlička, Lasota, Dobeš, Mucha, Červenka - Gomes (90. Chalupa), Zemánek (70. Bača).
Č. Budějovice: Seman - Horejš, Schindler, Penner - Svoboda (60. Rožboud), Chlebek, Vozábal, Sivok, Čáp (75. Bouchal) - Gruber (68. Matoušek), Lafata.