Rubriky:

Fotbal

Slávisté mají z cesty první překážku

6. srpna 2003 21:22 - PRAHA

První soupeř z cesty do vysněné Ligy mistrů je odstraněn. Slavia po výhře na hřišti Leotaru Trebinje 2:1 zvítězila i v odvetě na Strahově, a to 2:0. Český vicemistr dlouho nepředváděl nic moc, ale góly Kuky a Skácela musely nadchnout.

 

ČTK/Stanislav Peška

Chtějí-li Pražané na počtvrté konečně projít do nejprestižnější klubové soutěže, musí už v úterý ve Vigu předvést ještě víc! Na ambiciózní a silnou Celtu by výkon předváděný do 60 minuty nestačil. Až pak se Slavia báječně rozjela. A to hlavně díky Adautovi, jemuž se nakonec tleskalo vestoje.

Sen o náporu

Slibovaný počáteční nápor Pražanů byl jen snem. Centr do šestnáctky, který musel vyrazit gólman Stojkovič a Petroušova bomba z dálky mířící s pomocí teče kousíček nad, nic víc slávisté za půl hodiny nepředvedli. Po sérii nepřesností, nedostatku pohybu a nudné podívané zněl tribunami pískot.

Soupeř se do vyložené pozice také neprodral, jen trpělivě bránil a čekal. Vždyť jediný gól by jej zase posunul do hry o postup. V nejvážnější chvíli Petrouš zastavil příhru na do gólové pozice se řítícího Stojanoviče.

Až ve 32. minutě domácí předvedli pěknou věc - Adauto hlavou přiťukl do vápna balón Dostálkovi, autor gólu z prvního utkání postupoval sám na brankáře, ale ten mu sebral radost včasným vyběhnutím.

Pak se museli fanoušci zase "prokousat" nezáživnou desetiminutovkou, než se dočkali nejkrásnější chvíle večera: Gedeon na své polovině u lajny nádherně obehrál dvojici Kerkez, Popovič, za potlesku postupoval na půlku soupeře, dal míč Skácelovi, ten ho milimetrově přesně poslal za hranici šestnáctky Kukovi, jehož střela se zastavila v pravém horním rohu! To byla úleva - 1:0. Pak se trefil ještě Dostálek, ale stál v ofsajdu.

Slavia Praha - Leotar Trebinje 2:0
Poločas: 1:0. Branky: 42. Kuka, 73. Skácel. Rozhodčí: Vuorella - Tiensuu, Ikonen (všichni Fin.). ŽK: M. Zachariáš - Jerinič, Kerkez, Popovič, Simič. Diváci: 6141.
Slavia Praha
Černý - L. Došek (46. Müller), Petrouš, M. Zachariáš, Hrdlička - T. Došek (61. Piták), Gedeon, Dostálek, Skácel - Kuka, Adauto (77. Fořt)
Leotar Trebinje
Stojkovič - Miloševič, Jerinič, Čorlija - Popovič, Kerkez, Mulina, Krunič, Simič (90. Miljanovič) - Stojanovič, Delibašič (52. Jovanovič)

Svižnější druhá půle

Druhá půle byla o dost svižnější a o mnoho pohlednější, Slavia však úporného soka ne a ne dorazit. Nejvíce jí chyběla finální přihrávka, "létající" útočník Adauto dvakrát mířil z voleje kousek mimo, až svými driblérskými kousky vymyslel druhý krásný druhý gól.

Poslal míč mezi zoufalé beky a Skácel ho nemilosrdně napálil levačkou za Stojkoviče. Hosté se na nic nezmohli Když pak Adautu střídal, aplaudoval mu celý stadión. Tak jako před týdnem v Trebinje!

Radost slávistů kalilo jen rozhodnutí domácího fotbalového svazu, který odmítl jejich žádost o přeložení sobotního ligového utkání se Zlínem. Nehodí se jim do plánů, neboť už v úterý večer hrají už utkání 3. předkola ve španělském Vigu.

Viktor Nosek, Michal Osoba

Zrušit


Výsledkový mix:

MS fotbal
Včera Skupina F Skotsko - Slovinsko Skotsko - Slovinsko 1:0
Včera Skupina F Malta - Slovensko Malta - Slovensko 1:3
Včera Skupina E Rumunsko - Dánsko Rumunsko - Dánsko 0:0
Včera Skupina E Černá Hora - Polsko Černá Hora - Polsko 1:2
Včera Skupina C Sev. Irsko - Norsko Sev. Irsko - Norsko 2:0
Včera Skupina F Anglie - Litva Anglie - Litva 2:0
Včera Skupina E Arménie - Kazachstán Arménie - Kazachstán 2:0
Včera Skupina C San Marino - Česko San Marino - Česko 0:6
Včera Skupina C Ázerbájdžán - Německo Ázerbájdžán - Německo 1:4
25.3.2017 Skupina H Belgie - Řecko Belgie - Řecko 1:1
25.3.2017 Skupina B Portugalsko - Maďarsko Portugalsko - Maďarsko 3:0
25.3.2017 Skupina A Lucembursko - Francie Lucembursko - Francie 1:3
25.3.2017 Skupina A Bulharsko - Nizozemsko Bulharsko - Nizozemsko 2:0
25.3.2017 Skupina H Bosna a Herc. - Gibraltar Bosna a Herc. - Gibraltar 5:0
25.3.2017 Skupina H Kypr - Estonsko Kypr - Estonsko 0:0
25.3.2017 Skupina B Švýcarsko - Lotyšsko Švýcarsko - Lotyšsko 1:0
25.3.2017 Skupina B Andorra - Faerské o. Andorra - Faerské o. 0:0
25.3.2017 Skupina A Švédsko - Bělorusko Švédsko - Bělorusko 4:0