Rubriky:

Fotbal

Slavia musí před utkáním roku plýtvat silami v lize

8. srpna 2003 11:05 - PRAHA

Na půli cesty do Ligy mistrů stojí fotbalisté Slavie. Ještě nikdy neokusili atmosféru prestižní soutěže, a tak po ní zoufale touží. Celý český fotbal potřebuje, aby ve 3. předkole uspěla nejen ona, ale i Sparta. Je to reálný cíl, přesto se neudělá ani to, že by se odložil jeden ligový zápas.

 

ČTK/Stanislav Peška

"Jestli ti, kteří o tom rozhodují, mají zdravý rozum, tak nám ligu odloží. V takovém vedru nejde tak brzy po sobě podat stoprocentní výkon," kroutil po vyřazení soupeře z Trebinje nevěřícně hlavou kapitán Pavel Kuka. Jenže sobotní večerní utkání se Zlínem se neodloží, teď už je to jisté. Sparta o nic nežádala, v Příbrami hraje v sobotu od 14.25 h a ve Skopje až ve středu.

:. ANKETA
Dokáže se Slavia přes španělské Vigo probojovat do hlavní soutěže Ligy mistrů? Hlasujte na konci článku.

Asi pošetří opory

Řídící komise ligového shromáždění šmahem zavrhla žádost Slavie o posunutí, byť už v úterý večer hraje český vicemistr ve Vigu o Ligu mistrů. A to jsou pro Pražany společně s odvetou stěžejní zápasy celé sezóny.

Je to nepochopitelné a nečekané zamítnutí. Proč nelze vyjít vstříc, když o postup obou pražských klubů by mělo jít především? A proč se Brnu vstříc vyjde? Co je kromě národního mužstva pro český fotbal víc než miliónová Liga mistrů? Je to pro legraci i smutné zároveň.

Slavia ale stejně nic nezmůže, zkrátka v sobotu večer od 19.30 pošetří některé opory a nastoupí hráči širšího kádru. Proč se navíc se Zlínem hraje na Strahově v půl osmé a ne v 'nařízených' 17.15 h? Šéf ligy Ivo Lubas vzkazuje, že z důvodu pražské kolize s utkáním druhé ligy Xaverov-Hradec Králové...

:. Slavia v Lize mistrů
VENKU Cenné vítězství z Balkánu
DOMA První překážka překonána

Ve Španělsku se ještě nehraje liga

Slavia se ale musí o to víc semknout, dřít a na ostatní už nehledět. Jen tak může uspět proti supersilnému soupeři ze Španělska. Pražané nemohou tvrdit, že jsou v oslnivé formě.

Ale v poslední půlhodině utkání s Trebinje předvedli, že už se do ní možná dostávají. Obrana byla tentokrát spolehlivá a hlavně: Pražané mají Adauta! Ve druhé půli na něj byla radost hledět, druhý hráč s takovým citem pro míč v lize není. Však také slušně zaplněný stadión vstoje skandoval jeho jméno. A ve výborné pohodě se jeví i jeho o dvanáct let starší parťák z útoku, pětatřicetiletý Kuka. Na ně se Slavia může spolehnout. Přesto ve Vigu musí být lepší!

"Možná, že jsme v předchozích utkáních hráli dopředu uvolněněji a ofenzivněji, ale v evropských pohárech je důležité hlavně neinkasovat doma," vysvětloval trenér Miroslav Beránek, proč jeho tým s Trebinje hodinu nepředváděl nic moc obdivného a vsadil na opatrnost. A hned zopakoval, že Liga mistrů je pro klub prioritou číslo jedna.

Snad Slavia uspěje, pomoci by jí mohlo i to, že ve Španělsku se liga ještě nerozběhla a Celta nemusí být rozehraná. "Budeme muset ve Vigu podat o sto procent lepší výkon než proti Leotaru," má ovšem jasno kapitán Kuka.

Viktor Nosek

Zrušit


Výsledkový mix:

MS fotbal
dnes 18:00 Gruzie - Srbsko Gruzie - Srbsko
dnes 18:00 Turecko - Finsko Turecko - Finsko
dnes 20:45 Rakousko - Moldavsko Rakousko - Moldavsko
dnes 20:45 Irsko - Wales Irsko - Wales
dnes 20:45 Itálie - Albánie Itálie - Albánie
dnes 20:45 Lichtenštejnsko - Makedonie Lichtenštejnsko - Makedonie
dnes 20:45 Španělsko - Izrael Španělsko - Izrael
dnes 20:45 Chorvatsko - Ukrajina Chorvatsko - Ukrajina
dnes 20:45 Kosovo - Island Kosovo - Island
zítra 18:00 Švédsko - Bělorusko Švédsko - Bělorusko
zítra 18:00 Andorra - Faerské o. Andorra - Faerské o.
zítra 18:00 Švýcarsko - Lotyšsko Švýcarsko - Lotyšsko
zítra 18:00 Kypr - Estonsko Kypr - Estonsko
zítra 18:00 Bosna a Herc. - Gibraltar Bosna a Herc. - Gibraltar