Rosický s Kollerem potopili Wolfsburg

Před více než sedmdesátitisícovou návštěvou se ve 2. kole bundesligy ukázal v nejlepším světle Tomáš Rosický. Dvěma góly poslal dortmundskou Borussii v utkání s Wolfsburgem do vedení, konečné skóre 4:0 uzavřely trefy Amorosa a Jana Kollera. SOUHRN EVROPSKÝCH FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Dortmundský Otto Addo (vpravo) gratuluje Tomáši Rosickému ke gólu v síti Wolfsburgu.

Rosický se stal hlavní hvězdou zápasu, přestože kvůli svalovým problémům v týdnu nebylo jisté, zda vůbec nastoupí. První gól dal po kombinaci s Kollerem a Addem vnějším nártem, podruhé se trefil ve druhé půli po Amorosově rohovém kopu a Kollerově přihrávce hlavou.

Trefa Jana Kollera před rekordní kulisou 72.500 diváků byla pětadvacátou brankou v bundeslize. Trenér Matthias Sammer tak měl čtyři dny před vstupem do předkola Ligy mistrů proti Bruggám důvod ke spokojenosti.

"Musím vyzdvihnout hlavně výkony Rosického a Adda, který hrál po operaci křížových vazů neuvěřitelně. Mužstvo podalo kompaktní výkon a to rozhodlo," pochvaloval si trenér Sammer.

Mezi střelce se dnes zapsal také Jiří Štajner z Hannoveru, který senzačně tahal v duelu s Bayernem Mnichov za delší konec. Domácí dirigovaní Janem Šimákem vedli 2:0 a 3:1, ale v nastaveném čase zajistil obhájcům titulu bod za remízu 3:3 Hargreaves. Hráči Hannoveru tak mohli být ještě rádi, že v 69. minutě sudí neuznal kvůli ofsajdu druhý gól Pizarrovi.

Schalke 04 uhrálo po postupové remíze v Poháru Intertoto v Liberci další nerozhodný výsledek v Mnichově proti týmu 1860. Bod získal hostům Uruguayec Rodriguez, kterého v závěru vystřídal Filip Trojan. "S výkonem mužstva jsem celkově spokojen. Nesmíme zapomenout, že hrajeme dvakrát týdně a navíc nám chybí řada hráčů," uvedl kouč Schalke Jupp Heynckes.

V závěru se rozhodl zápas v Brémách, odkud si odvezl bod Mönchengladbach. Hosté v 81. minutě vyrovnali na 1:1, hlavou se po centru Ivo Ulicha trefil Van Hout.

Výsledky 2. kola:
VfL Bochum - Hamburk 1:1 (31. Madsen - 19. Takahara), Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg 4:0 (24. a 51. Rosický, 74. Amoroso, 87. Koller), Mnichov 1860 - Schalke 04 1:1 (19. Schroth - 56. Rodriguez), 1. FC Kolín - 1. FC Kaiserslautern 1:2 (38. Ebbers - 39. Klose, 76. Grammozis), Werder Brémy - Borussia Mönchengladbach 1:1 (64. Ailton z pen. - 81. Van Hout), Freiburg - Hansa Rostock 2:2 (56. Coulibaly z pen., 87. Bajramovič - 11. Prica, 45. Max), Hannover - Bayern Mnichov 3:3 (9. Krupnikovič, 26. Štajner, 43. Christiansen - 39. Ballack, 49. Pizarro, 90. Hargreaves).

Francouzská liga - 2. kolo:

Obhájce titulu ve francouzské fotbalové lize Olympique Lyon se oklepal po úvodní porážce a ve druhém kole porazil úřadující vicemistry z Monaka s přehledem 3:1. V knížecím týmu odehrál celý zápas v záloze Jaroslav Plašil a do statistiky se zapsal žlutou kartou.

Skóre otevřel vlastní gól obránce Sebastiena Squillaciho, který srazil do sítě míč po centru Peguyho Luyinduly. Lyon přidal ještě do přestávky dvě branky a na jeho výhře už nic nezměnila ani trefa krále střelců minulé sezony Shabaniho Nondy. Vítězství bylo pro svěřence trenéra Paul Le Guena satisfakcí za vzájemné duely v předchozím ročníku, kdy Monaku dvakrát podlehli.

V úvodu sezóny se daří Rennes, který se na jaře s potížemi zachránilo. Tým s Petrem Čechem v brance zvítězil 1:0 nad Toulouse a v tabulce mu patří šesté místo.

Další cenný skalp získali fotbalisté Lille. Týden poté, co porazili mistrovský Lyon, dnes zvítězili nad Paris St. Germain. Jediný gól dal ve druhé minutě nastavení prvního poločasu chilský útočník Hector Tapia. Portugalský kanonýr Pauleta se při debutu v dresu St. Germain neprosadil. Dvě vítězství mají po dvou kolech na kontě čtyři týmy, z nichž nejlepším skóre disponuje Nice.

Výsledky - 2. kolo:
Lille - Paris St. Germain 1:0 (45. Tapia), Bastia - Mety 0:2 (45. Saci, 55. Thiaw), Bordeaux - Montpellier 0:1 (47. Bamogo), Le Mans - Ajaccio 0:1 (28. Bagayoko), Lyon - Monako 3:1 (16. vlastní Squillaci, 26. Essien, 45. Luyindula - 56. Nonda), Nantes - Lens 2:0 (47. Vahirua, 56. Pujol), Nice - Sochaux 1:0 (74. Everson), Rennes - Toulouse 1:0 (4. N'Guema), Štrasburk - Guingamp 2:0 (20. Niang, 48. Ljuboja).