Rubriky:

Fotbal

Nový kouč Zlína Mazura na Slovensko nezanevřel

9. června 2008 19:09

V Trnavě skončil předčasně, bez práce ale trenér Josef Mazura dlouho nezůstal. Pouhý měsíc po odchodu ze „slovenského Říma“ se dvaapadesátiletý kouč upsal na dva roky fotbalovému Zlínu. „Na slovenský fotbal a Trnavu ale budu vzpomínat jen v dobrém, protože během uplynulého roku jsme tam společně s hráči odvedli určitě dobrou práci,“ svěřoval se Mazura v rozhovoru pro Sport.cz hned poté, co podepsal v ligovém Zlíně novou smlouvu.

 

čtk

Trochu překvapilo, že se s vámi Trnava už po necelém roce rozloučila... Vždyť jste ji vytáhl zase na výsluní!

To už je úděl trenérů, nad nímž nemá smysl spekulovat.

Takže žádné rozčarovaní z toho, že vás kdysi tak slavný klub předčasně vypakoval a pro závěr soutěže posadil na lavičku Jozefa Adamce?

Ale vůbec ne. Předváděli jsme dobrý fotbal, do ochozů zase začali chodit diváci, měli jsme i výsledky. Po dvou sezónách, kdy musela Trnava podstupovat baráž o záchranu, jsme figurovali v lize na čtvrté příčce, dostali se až do finále Slovenského poháru, předváděli dobrý fotbal. Ale ani to nestačilo.

Po takovéto zkušenosti by vás to už asi na Slovensko moc nelákalo...

Ale klidně. Kdyby přišla nabídka z některého slovenského ligového klubu, znovu bych ji vzal.

Jenže nabídka přišla ze Zlína a vy jste se nerozpakoval...

Hlavně proto, že šlo o nabídku velice solidní a konkrétní. Jakmile jsem zvážil všechna pro a proti, nebylo co řešit.

Co na vás vůbec fotbalový Zlín požaduje?

Abych navázal na práci svého předchůdce Pavla Hoftycha, což se mi zamlouvá.

Konkrétní cíl pro nový ligový ročník jste nedostal?

Každý trenér chce samozřejmě pozvednout své mužstvo co nejvýš a já nejsem v tomto směru výjimkou. Zlín skončil v uplynulé sezóně osmý, takže bych chtěl v tabulce alespoň o stupínek nahoru. Chtěl bych ale ještě víc - vyhrávat venku i doma a přilákat tak na zlínskou Letnou diváky, kterých v uplynulé sezóně na fotbal moc nechodilo.

K naplnění těchto představ budete určitě potřebovat posily. Už jste se o nich s vedením klubu bavil?

Seznam hráčů, s nimiž mohu počítat, jsem dostal. Pacanda v něm už nefiguruje, neboť se vrací do Brna, s mosteckým Pilařem a mladoboleslavským Janíčkem náš klub jedná. Nějaký seznam ale ani nebyl zapotřebí. Během ročního intermezza v Trnavě jsem kontakt s českým fotbalem neztratil, takže vím, že Zlín má kvalitní kádr, s nímž se dá pracovat.

Hráče jste asi moc nenadchl tím, že jen co jste přišel, hned jste jim zkrátil dovolenou.

Měli ji naplánovanou do 23. června, takže jsem ji zkrátil jen o pět dnů. To překousnou, protože s přípravou na ligu musíme začít dřív.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal