Rubriky:

Fotbal

Žižkov: Hrát odpoledne? Katastrofa!

11. srpna 2003 11:23 - PRAHA

Viktoria Žižkov se stále nehodlá smířit s úředním začátkem svých domácích zápasů ve fotbalové lize. Od letošní sezóny klub musí hrát v neděli od 17 hodin, ale na Žižkově dál protestují. Klub vyčítá fotbalovému svazu, že jeho rozhodnutí postrádá logiku.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Funkcionáři Viktorie si přejí, aby utkání pod televizním vysílačem začínala v neděli v 10:15, tedy v čas, který k fotbalu na Žižkově neodmyslitelně po dlouhá desetiletí patřil. Svaz však argumentuje: Žižkov měl protestovat dřív, hned při schvalování úředních začátků.

"Jsme malý klub a diváckou obec si zatím jen vytváříme. Tímto rozhodnutím svazu přicházíme o další příznivce. Hrát na Žižkově v neděli odpoledne je katastrofa. Vždyť takové rozhodnutí nemá žádnou logiku," hřímal po utkání s Blšany manažer klubu Ivan Horník. Žižkov hrál letos poprvé před domácím publikem a zápas sledovalo 1566 fanoušků. "To je tristní kulisa, přitom jsme s Blšany byli domluveni na tom, že budeme hrát v 10:15," zoufal si Horník.

Argumentuje i tím, že devět prvoligových klubů nejprve hlasovalo pro to, aby se na Žižkově začínalo v tradiční čas - v neděli v 10:15. Vzápětí se při tajném hlasování ale poměr sil otočil. "Tajné hlasování vůbec nemělo podle statutu ligového shromáždění být," stěžoval si Horník. "Udělali jsme všechny legislativní cesty k tomu, aby se situace změnila. Dočkáme se možná až na dalším ligovém shromáždění v září," doplnil.

ČTK

Zrušit