Tepličtí přeťali sérii Olomouce

OLOMOUC

Tepličtí vybojovali v televizní dohrávce tři body, utnuli vítěznou sérii Olomouckých a vzali jim možnost vyhoupnout se do čela tabulky před Slavii. A to i přesto, že dlouho nebyli lepším mužstvem. Naprosto dokonale však využívali vypracovaných gólových příležitostí.

Martin Vyskočil ze Sigmy Olomouc (vpravo) míjí faulujícího teplického hráče Karla Radu (uprostřed) a Michala Doležala (vlevo).

Aktivnější Olomoučtí od prvních minut ovládli střed hřiště a předváděli pohledné kombinační akce. Pozorná teplická obrana (stále bez zraněného Hunala) je však do vyložené šance v šestnáctce nepustila. Až ve 43. min. vysunul dlouhým pasem Špiláček Randu, brankář Poštulka však včasným vyběhnutím šanci zmařil.

Hosté trpělivě čekali na úder z brejku. A také se dočkali! V nastaveném čase první půle po úniku a ideální přihrávce Kolomazníka otevřel skóre gólem do prázdné branky Tesařík. "Ten gól nás zlomil. V prvním poločase jsme hráli kombinační fotbal a předváděli kvalitní výkon. Po druhém gólu Teplic jsme již odpadli a hosté ovládli hrací plochu," doplnil trenér Olomouce Petr Uličný.

Otevřená obrana se nevyplatila

V 50. min. dokonale zmrazil Hanáky druhým gólem Divecký, který usměrnil za Vaniakova záda centr Voříška. Olomouc pak vsadila vše na jednu kartu. Na hřišti se objevili vysocí Tuma s Rojkou, kteří spolu s Vyskočilem vytvořili útočné trio.

Ke kýženému cíli to však nevedlo. Otevřená domácí obrana naopak inkasovala třetí gól z kopačky Tesaříka. Hru pak ovládli hosté. Příliš krutou prohru Olomouce zmírnil teprve v závěru krásnou ranou z 25 metrů Siegl.

"Byl jsem velmi nespokojen s naším výkonem v prvním poločase a teprve bouřka v kabině přinesla své ovoce. Pak jsme nechali běhat soupeře a hráli na brejky," řekl trenér Teplic František Straka.

Sigma Olomouc vs. FK Teplice 1:3
Branky: 87. Siegl - 45. a 79. Tesařík, 50. Divecký. Rozhodčí Jára, žluté karty: Urbánek, P. Siegl -K. Rada, Doležal, 5248 diváků, poločas 0:1.
Sigma: Vaniak - Randa (57. Tuma), Hudec, Kučera, Caha - Zbožínek, P. Siegl, Špiláček, Urbánek (65. Černý) - Vyskočil, Babnič (57. Rojka).
Teplice: Poštulka - Doležal (77. Skála), K. Rada, Lengyel, Leitner -Kolomazník, Voříšek, Horváth, Tesařík - Verbíř (84. Rezek), Divecký (90. Dragoun).