Synot vydoloval před mizernou návštěvou aspoň bod

BRNO

Fotbalistům Synotu se v brněnském azylu nadále nedaří, aspoň bod za remízu 2:2 zachránil slováckému celku těsně před koncem Kowalík. "Kdybychom proměnili za bezbrankového stavu některou ze šancí, vypadalo by střetnutí jinak," povzdechl si kouč 'domácích' Radek Rabušic.

Václav Procházka z Plzně (vpravo) v souboji s Václavem Činčalou ze Synotu.

Hned na začátku utkání, které sledovala druhá nejnižší návštěva v historii české ligy, se dopustil hrubky plzeňský bek Smola. Kowalík ale mířil ve výhodné pozici vedle. Synot měl v úvodu častěji míč na kopačkách, ale v 9. min. prožil šok. Do šestnáctky Synotu centroval Procházka a stoper staroměstského celku Kostka nešťastně změnil směr balónu do vlastní branky.

Zaskočení domácí na několik minut přepustili prostor soupeři. Drobisz si jen s velkou námahou poradil s dělovkou Švejnohy. Až poslední čtvrthodinu první půle se začal Synot znovu ve hře dopředu prosazovat. Čaloun zneškodnil Poláchovu bombu a stoprocentní střeleckou příležitost promarnil Malár, jenž zblízka přestřelil. Těsně před pauzou znovu hrozili z brejků i hosté. Kozlovu hlavičku zlikvidoval Drobisz a Barteska poslal míč z 10 metrů vysoko nad břevno.

Vyrovnání přišlo po přestávce

Krátce po změně stran neproměnil ani nadvakrát sólo plzeňský Blaha. Pak se už prosadili i Staroměstští. Polách vypálil z hranice šestnáctky a Malár v sevření hostujících zadáků balón šikovně tečoval - 1:1. Následný tlak Synotu vyzněl naprázdno.

Naopak na druhé straně hřiště zahrávali přímý kop Západočeši a Barteska se trefil z 20 m přesně do levého horního rohu branky. Domácí se ještě jednou nadechli k náporu. Kowalík nejprve trefil břevno, o chvíli později však už byl v koncovce úspěšnější a po Abrahámově přihrávce vyrovnal.

"Před zápasem bych remízu bral, ale vzhledem k průběhu utkání jsem na rozpacích, zda s ní mám být spokojen. Na rozdíl od soupeře ale máme plusový bod," přemítal trenér Plzně František Cipro.

1. FC Synot - Viktoria Plzeň 2:2
Branky: 53. Malár, 87. Kowalík - 9. Kostka vlastní, 75. Barteska. Rozhodčí Helebrant, žluté karty: Šumulikoski - Podzemský, Procházka, Smola, 256 diváků, poločas 0:1.
Synot: Drobisz - Němčický, Kostka, Palinek, Kadlec (46. Meduna, 73. Slončík) - Činčala (78. Lukaštík), Procházka, Šumulikoski, Abrahám - Malár, Kowalík.
Plzeň: Čaloun - Švejnoha, Zakopal (58. Knakal), Kozel, Smola - Procházka (89. Skuhravý), Barteska, Podzemský, Knapp (61. Limberský) - Blaha, Josef Němec.