Rubriky:

Fotbal

Podle Aragonése nejsou španělští fotbalisté nejlepší na světě

7. července 2008 12:59 - PRAHA

Trenér fotbalových mistrů Evropy Luis Aragonés prohlásil, že španělská reprezentace není nejlepší na světě. Reagoval tím na poslední vydání žebříčku FIFA z minulého týdne, ve kterém se Španělé poprvé v historii ocitli na prvním místě. Podle zkušeného kouče je hned několik lepších týmů v čele s Argentinou a Brazílií.

Španělsko se po triumfu na mistrovství Evropy dostalo do čela žebříčku FIFA s velkým náskokem před druhou Itálií a třetím Německem. Aragonés se však nedomnívá, že by to dokazovalo, že jsou Španělé nejlepší na světě.

"Měli jsme skvělý turnaj, ale je tu stále čtveřice či pětice zemí, které jsou o stupeň lepší než Španělsko. Brazílie a Argentina mají větší sílu," řekl Aragonés pro argentinský deník Perfil, z kterého citoval server skysports.com. "Španělsko bylo pouze nejlepší na evropském mistrovství. Je to tým s velmi technicky vyspělými hráči, kteří na šampionátu vyřešili problém s obranou a měli nejlepší útok ze všech týmů," dodal trenér, který od nové sezóny povede fotbalisty Fenerbahce Istanbul.

Brazílie je v žebříčku FIFA čtvrtá, Argentině patří šestá pozice. Jen o dvě příčky za ní je pak česká reprezentace. Pořadí se sestavuje na základě zápasů za poslední čtyři roky, přičemž novější utkání mají vyšší koeficient. Roli hraje rovněž význam zápasu i kvalita soupeře, naopak nezáleží na skóre ani na tom, zda mužstvo hraje doma, nebo venku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal