Rubriky:

Fotbal

Hannover si chce znovuzrozeného Šimáka nechat

13. srpna 2003 14:56 - HANNOVER

Po nevydařeném roce v Leverkusenu si Jan Šimák s Hannoverem zase náramně rozumí. V dosavadních dvou ligových zápasech patřil k nejlepším, kteří se potili v hannoverském dresu. Po návratu čtyřiadvacetiletého záložníka klub z metropole Dolního Saska veřejně hlásá, že se nespokojí jen s ročním hostováním českého fotbalisty.

 

Václav Jirsa

"Chci Jana u nás udržet bezpodmínečně i v příštím roce," prohlásil předseda Martin Kind v rozhovoru pro deník Die Welt. V Leverkusenu má Šimák smlouvu do roku 2007, v sobotu však bude mít Kind k jednání na toto téma s kolegy z Leverkusenu nejlepší příležitost. Los bundesligového kola totiž svedl obě mužstva dohromady. "Je sice ještě hodně brzy, ale do zimní přestávky bych rád měl v této otázce jasno," tvrdil šéf Hannoveru.

Ukáže důkazy?

Německý tisk připomíná, že Šimák bude moci v duelu se svým bývalým zaměstnavatelem mnohé dokázat: publiku, které jej v předchozí sezóně bez milosti vypískalo, kouči Klausi Augenthalerovi, podle něhož nepatřil mezi patnáctku nejlepších v kádru Bayeru, ale hlavně prý sám sobě.

Nejen po fotbalové stránce, ale i řadou eskapád proslul Šimák v Německu. Trenér Ralf Rangnick nad ním držel ochranou ruku i během jeho výstřelků mimo trávník a důvěru mu teď hráč oplácí kvalitními výkony. "V Hannoveru jsem zase poznal ten pocit, který potřebuji. Cítím důvěru a respekt - to je pro mě nesmírně důležité," vysvětlil bývalý blšanský záložník, který do Hannoveru přestoupil v červnu 2000.

Kupte si tričko 'Stajmaka'...

Kind je po dvou zápasech přesvědčený, že bez Šimáka se Hannover stěží obejde. "Mám ho rád. Je to hvězda a jsem přesvědčen o tom, že u nás svou šanci využije," vychvaloval jej. S otevřenou náručí jej přivítali i staronoví spoluhráči. "Jsme rádi, že je zpátky. Teď můžeme hrát zase jako v sezóně 2001/02, kdy jsme postoupili do bundesligy," přeje si kapitán Altin Lala. Tehdy Šimák osmnácti góly vytáhl skoro sám tým mezi elitu.

V Leverkusenu se však trápil a neodvedl to, co od něj všichni očekávali. "Teď už jeho forma zase stoupá. Dáme mu čas, i když víme, že loni z něj nevyrostl žádný vzorný chlapec," řekl kouč Hannoveru Rangnick.

Šimák se prý výborně zapracoval do mužstva a nejvíce si rozumí s krajanem Jiřím Štajnerem, který po jeho příchodu jako by fotbalově ožil. V obchodech jsou už dokonce k dostání trička s nápisem zkombinovaným z obou jmen českých hráčů - 'Stajmak'.

ČTK

Zrušit


Výsledkový mix:

MS fotbal
dnes 18:00 Gruzie - Srbsko Gruzie - Srbsko
dnes 18:00 Turecko - Finsko Turecko - Finsko
dnes 20:45 Rakousko - Moldavsko Rakousko - Moldavsko
dnes 20:45 Irsko - Wales Irsko - Wales
dnes 20:45 Itálie - Albánie Itálie - Albánie
dnes 20:45 Lichtenštejnsko - Makedonie Lichtenštejnsko - Makedonie
dnes 20:45 Španělsko - Izrael Španělsko - Izrael
dnes 20:45 Chorvatsko - Ukrajina Chorvatsko - Ukrajina
dnes 20:45 Kosovo - Island Kosovo - Island
zítra 18:00 Švédsko - Bělorusko Švédsko - Bělorusko
zítra 18:00 Andorra - Faerské o. Andorra - Faerské o.
zítra 18:00 Švýcarsko - Lotyšsko Švýcarsko - Lotyšsko
zítra 18:00 Kypr - Estonsko Kypr - Estonsko
zítra 18:00 Bosna a Herc. - Gibraltar Bosna a Herc. - Gibraltar