Rubriky:

Fotbal

S tímhle by slávisté mezi elitou díru do světa neudělali

14. srpna 2003 10:52 - PRAHA

Mluvili o zázraku. Slibovali, že v odvetě ještě zabojují, ale výrazy ve zklamaných tvářích slávistů po třígólovém přídělu ve Vigu v úterý večer napovídaly i něco dalšího. Jako by si mysleli: smázli nás, nemáme na ně.

 

ČTK/EPA

V době, kdy Vigo šlapalo naplno, si sami nevytvořili jedinou šanci. Ty dvě se zrodily náhodou. A nenaložili s nimi dobře. Slavia se vlastně ani nemohla přesvědčit, co umí či neumí obrana Viga na samém počátku sezóny. Snad jen tohle v ní může udržovat jakousi naději před odvetou. S úterním výkonem by ale mezi týmy vyvolenými pro boj o stamilióny nepochodila.

Celta Vigo - Slavia Praha 3:0
Podrobnosti o nevydařeném utkání Pražanů si přečtěte zde.
Vardar Skopje - Sparta Praha 2:3
Druhému českému týmu se první zápas 3. předkola Ligy mistrů podařil o něco lépe. Podrobnosti zde.

Přitom se o slávistech říká, že herně jsou z domácích týmů nejdál. Teď to ale vypadá zase na Balkán Cup, jak nepřející fandové jiných klubů zbytečně posměšně nazývají obvyklé tažení Slavie Pohárem UEFA. Červenobílí přitom v lize šlapou, ale asi jsme si o domácí soutěži začali myslet až příliš. Nic to totiž neznamená. Pokud Vigo klukovsky nepodcení odvetu, jak už to jednou s českým týmem udělalo, zázrak se nestane.

Proti až příliš uklidněnému mužstvu bez odpočívajících opor se kdysi z mizérie vyhrabal Liberec. To ale bylo v Poháru UEFA. Teď jde o Ligu mistrů. A slávisté v jejím předkole vypadali jako učedníci. Není to při jejich už čtvrtém pokusu o postup divné?

Václav Procházka

Zrušit