Sparta s přehledem porazila mátožné Jihočechy

Sparta Praha rozdrtila v dohrávce 4. kola první ligy České Budějovice 3:0. Ani na okamžik nepřipustila Sparta v pondělní dohrávce jiný výsledek než jasné vítězství nad bezradnými Jihočechy.

Tomáš Jun, autor prvního gólu Sparty

"Byl jsem spokojen s předvedenou hrou i výsledkem. Pravdou je, že v závěru jsme se odklonili od toho, co jsme chtěli hrát, ale hráči už mysleli na další zápas," konstatoval kouč domácích Jiří Kotrba.

Jihočeši se museli obejít bez Sivoka, kterého mají zapůjčeného ze Sparty. Podle smlouvy nesmí proti svému mateřskému klubu nastoupit. Středová řada Sparty si ihned získala respekt a po třech minutách protáhl Poborský krásnou ranou Kafku. Následný rohový kop pak zakončil patičkou Johana, ale tečovaný míč skončil na levé tyči.

Domácí dál spřádali nitky kombinačních akcí, které hosté trhali jen odkopy co nejdál od svojí šestnáctky. Po čtvrt hodině a centru Poborského, který Rožboud nedokázal odkopnout, před Gluščevičem vznikl závar v šestnáctce, který Jun na dvakrát vyřešil gólovou střelou.

Tlak Sparty pokračoval a diváci odměnili potleskem parádní Junovu rybičku po centru Kováče, byť míč minul branku. Dělovka posledně jmenovaného ze třiceti metrů vzápětí zatřásla břevnem a do třetice zahodil tutovku Gluščevič.

Po půlhodině hry se ze sedmnácti metrů nádherným volejem levačkou trefil Ježek. Ve zbytku poločasu už nic zajímavého k vidění nebylo, snad kromě Svobodovy střely, která těsně minula domácí branku.

Hned první útok domácích po změně stran zakončil Gluščevič ve skluzu třetím gólem. Sparta dál pokračovala v poklidném tempu v oku lahodících akcích a diváci jí odpustili, že neměly gólové zakončení. Dvě velké šance spálil Gluščevič, další už si Pražané nevytvořili.

Jediné, co mátožní hosté za druhou půli předvedli, ač jim domácí nechali v závěru zápasu trochu prostoru, byla slabá Matouškova střela do Blažkových rukavic. "Nemáme na to, abychom konkurovali Spartě. Výsledek byl obrazem kvalit a formy obou týmů," lakonicky uvedl trenér hostí Pavel Tobiáš.

Sparta Praha - České Budějovice: 3:0
Branky: 15. Jun, 31. Ježek, 46. Gluščevič. Rozhodčí Poledník, žluté karty: Gluščevič, Hübschman - Čáp, Rožboud, 5443 diváků, poločas 2:0.
Sparta: Blažek - Petráš, Hübschman, Johana, Zbončák - Poborský, Kováč, Němec (64. Zelenka), Ježek (64. Michalík)- Jun, Gluščevíč (76. Kincl).
Č. Budějovice: Kafka (62. Seman) - Rožboud (38. Pončák), Horejš, Schindler, Penner - Svoboda, Adam, Vozábal, Čáp - Lafata, Bouchal (53. Matoušek).