Rubriky:

Fotbal

Böhm: Chci koupit padesát procent akcií Bohemians

19. srpna 2003 10:46 - PRAHA

Klid do pražských Bohemians by měl vnést ředitel vydavatelství Ringier Tomáš Böhm. Odkupem padesáti procent akcií by se měl během září stát majoritním akcionářem klubu, velké změny ve vedení ale prý zatím nechystá. "Především chci se všemi jednat a hledat cesty, jak Bohemce co nejrychleji pomoci," ríká v rozhovoru pro Právo. ROZHOVOR

 

ČTK/Libor Zavoral

O vás se hovoří jako o novém majiteli druholigového fotbalového klubu Bohemians Praha. Už byl obchod po všech stránkách uzavřen?

Zatím ne. Se současným majitelem majoritního balíku akcií Bohemky Pavlem Švarcem jsme dohodnuti, jaký podíl mi odprodá. Chci koupit padesát procent akcií.

Jaký vidíte časový horizont pro dokončení této transakce?

Nejprve musí proběhnout všechna obchodně právní jednání. Vidím to v horizontu konce září.

Koupě je vaší soukromou záležitostí nebo souvisí se společností Ringier, jejímž jste ředitelem?

Jedná se čistě o moji soukromou věc a s Ringierem to nemá nic společného. Nelze hledat ani žádný podobný obchodní vztah, jaký je mezi Ringierem a fotbalovou Slavií. Do Bohemians Ringier nijak finančně nevstupuje.

Hovoří se o tom, že hodnota Bohemians se pohybuje někde mezi pětatřiceti až padesáti milióny korun. Z toho prostým výpočtem vychází, že zaplatíte za padesát procent akcií něco mezi osmnácti až pětadvaceti milióny korun. Je to tak?

Skutečnou částku neprozradím, protože je předmětem obchodního tajemství.

Co vás vůbec vedlo k tomu, že jste se rozhodl koupit druholigový klub?

Pocházím z Nuslí a k Bohemce mám určitý srdeční vztah. Cítím, že tento slavný klub potřebuje, aby do něj vstoupil někdo, kdo mu dá impuls a pomůže k návratu do nejvyšší soutěže, kam nepochybně patří.

Uvědomujete si, že koupit klub je jen první krok, že nepochybně budou potřeba další investice?

Samozřejmě, ale zatím je předčasné o čemkoli v této souvislosti mluvit. Bude třeba důkladně zanalyzovat situaci klubu jako takového, ale také hráčského potenciálu a udělat kroky k tomu, aby byly vytvořeny podmínky pro návrat do první ligy.

Bohemians ale mají i problémy se stadiónem...

I toho jsem si vědom. Samozřejmě by byl ideální vlastní stadión, anebo třeba společný s druhým vršovickým prvoligovým klubem, který hraje momentálně na Strahově. O těchto věcech bych chtěl výhledově jednat se zástupci Slavie.

Jestliže odkoupíte padesát procent akcií, budete vlastnit největší balík. Dosavadnímu majiteli Švarcovi by mělo podle informací Práva zbýt asi 21 procent, donedávna generálnímu řediteli Kavalírkovi sedmnáct a dalšímu akcionáři Vejsadovi dvanáct procent akcií. Novým předsedou klubu byl jmenován advokát Karel Brückler. Uvažujete o dalších výrazných personálních změnách?

Nic takového. Především chci se všemi jednat a hledat cesty, jak Bohemce co nejvíc a co nejrychleji pomoci. Rozhodně nemíním nějakým způsobem odstavovat menší akcionáře.

Karel Felt

Zrušit


Výsledkový mix:

Liga Mistrů
Dnes Základní skupiny - 5. kolo Neapol - Šachtar Neapol - Šachtar 3:0
Dnes Základní skupiny - 5. kolo Besiktas - Porto Besiktas - Porto 1:1
Dnes Základní skupiny - 5. kolo Spartak - Maribor Spartak - Maribor 1:1
zítra 20:45 Basilej - Manchester Utd. Basilej - Manchester Utd.
zítra 20:45 Anderlecht - Bayern Anderlecht - Bayern
zítra 20:45 PSG - Celtic PSG - Celtic
zítra 20:45 Atlético - AS Řím Atlético - AS Řím
zítra 20:45 Juventus - Barcelona Juventus - Barcelona
zítra 20:45 Sporting - Olympiakos Sporting - Olympiakos
Premier League
Včera 12. kolo Brighton - Stoke Brighton - Stoke 2:2
La Liga
Včera 12. kolo Eibar - Real Betis Eibar - Real Betis 5:0
Serie A
Včera 13. kolo Hellas Verona - Boloňa Hellas Verona - Boloňa 2:3