Rubriky:

Fotbal

Kowalík s Poláchem byli vyřazeni z kádru Synotu

19. srpna 2003 15:55 - STARÉ MĚSTO

Nejlepší střelec minulého ročníku 1. fotbalové ligy Jiří Kowalík a záložník Tomáš Polách byli vyřazeni z kádru Synotu. Hráči totiž nepřistoupili na návrhy nových smluv, které jim v úterý klub předložil.

 

www.fc.synot.cz

Kowalíkovi i Poláchovi končily stávající kontrakty v červnu příštího roku, klub jim dnes nabídl jejich prodloužení, hráči ale na nabízené podmínky nepřistoupili. "Nemají ani vůli s klubem jednat, prohlásili, že si svou další fotbalovou budoucnost představují jinde. Další jednání se proto neuskuteční," prohlásil tiskový mluvčí Synotu Aleš Mazúrek.

Fotbalisté se nyní budou připravovat individuálně, start v třetiligovém záložním týmu nepřichází v úvahu. "Jsou na soupisce prvního mužstva, takže to ani nejde. Hráči navíc možnost samostatného tréninku uvítali," tvrdí Mazúrek. Oběma fotbalistům bude klub hledat společně s jejich manažerem Pavlem Zíkou nové angažmá. "Přestupní termín končí v srpnu, takže chceme celou situaci co nejdříve vyřešit," uvedl Mazúrek.

Kowalík: Potřebuji nový impuls

Hráče vedlo k rozhodnutí neprodloužit v Synotu smlouvy několik důvodů. "Nabízené podmínky byly solidní, ale už jsem v Synotu pět let a potřebuji nové impulsy," řekl Kowalík. Polách přiznal, že při jednání o nové smlouvě nenašel s vedením klubu společnou řeč ani v otázce finanční. "Měl jsem o smlouvě jiné představy, ale hlavně chci po třech letech jinam," přiznal.

Vyřazení z kádru fotbalisté nečekali a jsou přístupem klubu zklamaní. "Mám tu ještě smlouvu a chtěl jsem v klubu pracovat. Nebylo mi to umožněno, což mě mrzí," konstatoval Kowalík. "Chtěl jsem hrát. Tím že nemohu, jsem zklamaný," přidal se Polách.

Jednání o odchodu nevyšla

Kowalík s Poláchem patřili v posledních sezonách k oporám Synotu. Polách byl dlouhou dobu nejdražším nákupem staroměstského klubu, Kowalík se stal v minulém ročníku s 16 zásahy králem ligových střelců.

Oba hráči byli na odchodu ze Synotu už v létě; na poslední chvíli však zkrachovalo Kowalíkovo jednání s ostravským Baníkem a stejně dopadl i Polách s Olomoucí.

Vyřazení obou hráčů přišlo den po odvolání trenéra Radka Rabušice a jeho asistenta Vladimíra Michala. Důvodem první trenérské změny v nejvyšší soutěži byl špatný vstup týmu do sezony a neuspokojivý herní projev.

ČTK

Zrušit


Výsledkový mix:

MS fotbal
Včera Skupina F Skotsko - Slovinsko Skotsko - Slovinsko 1:0
Včera Skupina F Malta - Slovensko Malta - Slovensko 1:3
Včera Skupina E Rumunsko - Dánsko Rumunsko - Dánsko 0:0
Včera Skupina E Černá Hora - Polsko Černá Hora - Polsko 1:2
Včera Skupina C Sev. Irsko - Norsko Sev. Irsko - Norsko 2:0
Včera Skupina F Anglie - Litva Anglie - Litva 2:0
Včera Skupina E Arménie - Kazachstán Arménie - Kazachstán 2:0
Včera Skupina C San Marino - Česko San Marino - Česko 0:6
Včera Skupina C Ázerbájdžán - Německo Ázerbájdžán - Německo 1:4
25.3.2017 Skupina H Belgie - Řecko Belgie - Řecko 1:1
25.3.2017 Skupina B Portugalsko - Maďarsko Portugalsko - Maďarsko 3:0
25.3.2017 Skupina A Lucembursko - Francie Lucembursko - Francie 1:3
25.3.2017 Skupina A Bulharsko - Nizozemsko Bulharsko - Nizozemsko 2:0
25.3.2017 Skupina H Bosna a Herc. - Gibraltar Bosna a Herc. - Gibraltar 5:0
25.3.2017 Skupina H Kypr - Estonsko Kypr - Estonsko 0:0
25.3.2017 Skupina B Švýcarsko - Lotyšsko Švýcarsko - Lotyšsko 1:0
25.3.2017 Skupina B Andorra - Faerské o. Andorra - Faerské o. 0:0
25.3.2017 Skupina A Švédsko - Bělorusko Švédsko - Bělorusko 4:0