Rubriky:

Fotbal

Řepka: Angličtí rozhodčí jsou kvalitnější

20. srpna 2003 11:29 - PRAHA

Na prvoligové arbitry se snesla po prvních třech kolech obrovská kritika. Za vzor jim mnozí dávají jejich anglické kolegy. O zkušenostech s nimi jsme hovořili s Tomášem Řepkou z West Hamu United, momentálně hrajícím druhou nejvyšší soutěž.

 

koláž Novinky

"Sleduji na satelitu pravidelně zápasy Gambrinus ligy, čtu na internetu české noviny, telefonuji s přáteli, takže jsem v obraze. Musím říct, že mnohé chyby, k nimž v lize došlo, by se v anglické Premier League nemohly stát. Sudí jsou pod obrovskou kontrolou klubů, médií, diváků. Na stadiónech je sleduje spousta kamer, nemají za co chybu skrýt, protože i počítačové grafické systémy je odhalí," řekl Řepka Právu.

"Když tedy odmávají ofsajd, tak je a hotovo. Za chyby totiž tvrdě platí. Jsou také nekompromisní. Mají jednotný metr. Když někdo například postaví třeba zeď sedm metrů od míče, klidně ho posunou o ty dva metry nebo i víc blíže k bráně. Pak pošlou zeď na předepsaných 9,15 metru, třeba přitom padne i žlutá karta a každý si to příště rozmyslí. Tvrdě trestají záludnosti. Udělají také chybu, ale neovlivňují zápasy, to by byl jejich konec. Pravda je, že ve druhé nejvyšší soutěži pískají úzkostlivěji, aby ztratili za chyby co nejméně v bodovém systému a měli šanci postoupit mezi profesionály do nejvyšší soutěže," zdůraznil český fotbalista.

Karel Felt

Zrušit