Lvíčata hrála s Egyptem podruhé bez branek

MLADÁ BOLESLAV

Podruhé hráli fotbalisté do jednadvaceti let letos s Egyptem a opět mu nedali ani branku. Po lednové remíze 0:0 na turnaji v Kataru dopadl navlas stejně i přátelský zápas v Mladé Boleslavi. Poslední prověrka před dalšími boji v kvalifikaci o ME se mladíkům herně příliš nevydařila.

Zleva Jakub Bureš z České republiky, Mohamed Etraví a Ahmad El Gamal z Egypta bojují o míč v přípravném zápase reprezentací do jednadvaceti let.

Hlavně v první půli to bylo s Čechy zoufalé a soupeř s urputným osobním bráněním byl jasně lepší. A také měl první velkou příležitost, jež se zrodila až po 28 minutách: česká obrana jen sledovala, jak míč doputoval k Abdel Wahedovi a ten technicky trefil tyč!

Ani poté se jednadvacítka nijak nezvedla, hlavně směrem dopředu to byla bída. Z Německa nerozehraný Svěrkoš nevymyslel nic. Při jeho jediné světlejší chvilce vypadl gólmanovi balón z ruky, jenže Trojan zády k brance patičkou zakončit nestihl. V největší šanci Čechů za poločas poslal osamocený záložník Plašil z Monaka hlavou míč úplně vedle. "Na první půli se opravdu asi nedalo koukat," řekl Plašil.

Až po oddechu Češi hru notně oživili. Hosté se pod jejich tlakem zmohli jen bránit, jenže gól nepřicházel. A neurodil se ani z nejkrásnější momentky utkání, kdy se Trojan v pádu za hranicí šestnáctky krásně opřel do míče levačkou. "První půle nebyla dobrá. Po domluvě jsme se zlepšili, ale hlavně že mám dostatek informací pro zářijovou kvalifikaci s Běloruskem," vykládal trenér Werner Lička.

Česko "21" vs. Egypt "21" 0:0
Hlavní rozhodčí Stredák, žlutá karta: Kobylík, 3380 diváků.
Sestava ČR: Laštůvka - Křap (46. Vidlička), Besta, Koubský, Bureš - Kobylík (70. Vyskočil), Plašil (78. Lafata), Polák, Trojan - M. Lička, Svěrkoš (55. Slepička).