Žižkov si v Kazachstánu pohlídal postup

ASTANA

Mise Žižkova v Kazachstánu byla úspěšně splněna. Viktoria zvítězila v předkole Poháru UEFA na hřišti Ženisu Astana 3:1 a po domácím vítězství 3:0 tak zpečetila postup do hlavní soutěže.

Viktoria Žižkov splnila cíl. Veze z Kazachstánu postup a body do koeficientu (archivní snímek).

O branky Žižkova se postarali Tomáš Oravec, Aleš Pikl a Kennedy Chihuri. Kapitán Pikl navíc neproměnil penaltu. Za domácí snížil v závěru Sergej Kozulin. Jeho branka ale o ničem nerozhodovala, Žižkov v té chvíli již mohl myslet na páteční los prvního kola v Monaku.

Zahozenou penaltu napravil za minutu

Po několikaminutovém oťukávání měli domácí první šanci, ale závar ve 14. minutě neproměnili a Viktoria z protiútoku trestala Oravcem. Lovčevova snaha o odpověď skončila nepřesnou střelou z dálky a nebezpeční byli opět více Pražané.

Oravcův pád v šestnáctce po souboji se Zabulinem zůstal u dánského sudího Stadsgaarda ještě bez odezvy, ale ve 26. minutě už brankář Gusev Oravce fauloval. Jenže žižkovský kapitán Pikl z pokutového kopu branku přestřelil. Za minutu si však Pikl spravil chuť a ze skrumáže přidal druhý gól.

V úvodu druhého poločasu se snažili ohrozit žižkovského brankáře Sučkov a Aksenov. Sučkovův pokus však obrana odvrátila na roh a s Aksenovovou střelou si Pižanowski bez potíží poradil. Kličkování Brazilce Méndese vyšlo vniveč po následné nepřesné přihrávce.

Z žižkovské strany chyběla Piklově střele ještě přesnost, ale Chihurimu se už třetího střeleckého úspěchu podařilo dosáhnout. Pak ještě zkoušel Gusevovu pozornost střídající Mikolanda. V nastaveném času se dočkal čestného úspěchu v celém dvojutkání Ženis a Kozulin stanovil hlavou konečný výsledek.

Ženis Astana - Viktoria Žižkov 1:3
Poločas: 0:2. Branky: 90. Kozulin - 14. Oravec, 27. Pikl, 84. Chihuri. Rozhodčí: Stadsgaard - Larsen, Hansen (všichni Dán.). ŽK: Adijev, Secu - Dirnbach. Diváci: 10.000. První zápas: 0:3, postoupil Žižkov.