Brazílii pískot, Paraguayi potlesk

Brazilské fotbalisty po hubené výhře v jihoamerické kvalifikaci na MS 2006 nad Ekvádorem nespokojení fanoušci vypískali, své příznivce si naopak beze zbytku udobřili po úvodních porážkách hráči Paraguaye a Bolívie.

Paraguayský fotbalista Carlos Paredes (uprostřed) bojuje o míč s Rubenem Oliverou z Uruguaye.

Brazilští mistři světa porazili ve druhém kole jihoamerické kvalifikace Ekvádor 1:0 gólem Ronaldinha. Přesto je však ze hřiště v Manausu  uprostřed amazonských deštných pralesů vyprovázel pískot nespokojených fanoušků.

To v paraguayském Asunciónu se naopak tleskalo, na výhře domácího týmu 4:1 v prestižním duelu s Uruguyaí se zasloužil především autor tří branek Jose Cardozo. Hattrick vstřelil rovněž bolívijský Joaquin Botero při vítězství Bolívie 4:0 nad Kolumbií, které se zrodilo ve vysoké nadmořské výšce v La Pazu.

Ve včerejších zápasech fotbalisté Argentiny rozhodli zápas ve Venezuele  třemi brankami hned v úvodní půlhodině. Svěřenci trenéra Marcela Bielsy poprvé skórovali už po sedmi minutách, na dorážku Pabla Aimara zanedlouho navázali ještě Hernán Crespo a César Delgado. Venezuelané předtím doma neprohráli skoro tři roky.

Uspěli také Chilané, a to i v sestavě ochuzené o potrestané hráče a zraněného Salase. Doma v Santiagu porazili díky dvěma přesným hlavičkám Peru 2:1, rozhodující brankou se o to v 70. minutě postaral střídající Arturo Norambuena. Hosté se však hodně zlobili, že rozhodčí místo gólu neodpískal jeho faul na peruánského zadáka.

Výsledky - 2. kolo:
Venezuela - Argentina 0:3 (0:3)
Branky: 7. Aimar, 25. Crespo, 31. Delgado. Diváci: 25.000.
Chile - Peru 2:1 (1:0)
Branky: 35. Pinilla, 70. Norambuena - 57. Mendoza. Diváci: 55.000.
Brazílie - Ekvádor 1:0 (1:0)
Branka: 13. Ronaldinho. Diváci: 35.000.
Paraguay - Uruguay 4:1 (1:1)
Branky: 27., 58. a 73. Cardozo, 54. Paredes - 24. Chevanton. Diváci: 20.000.
Bolívie - Kolumbie 4:0 (2:0)
Branky: 28., 49. a 58. Botero, 12. Baldivieso z pen. ČK: 63. I. R. Córdoba (Kol.). Diváci: 30.000.