Rubriky:

Fotbal

Katarští miliardáři vyčarují chladnější léto, když získají pořadatelství MS

24. listopadu 2009 12:10 - KUALA LUMPUR

Ochladíme počasí, slibují zástupci Kataru, který se uchází o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2022. Na technologii, která by to měla umožnit, už se prý pracuje.

V letních měsících, kdy by se šampionát v Kataru mohl hrát, panují v zemi čtyřicetistupňová vedra. "Bude horko, ale ne moc horko. Vyvíjíme technologie, které nám umožní teplotu a podmínky v červnu a červenci upravit," řekl na sportovním sympoziu v Kuala Lumpuru šéf přípravného výboru Hasan Al Tavadí. Konkrétnější být nechtěl. Odmítl odpovědět i na otázku, zda jde o klimatizované zastřešené stadióny.

Vedle klimatických podmínek může být handicapem katarské kandidatury i malá rozloha země pro tak velkou událost, jako je fotbalový šampionát. Al Tavadí to však považuje naopak za výhodu. "Lidé mohou celou dobu bydlet v jednom městě a do ostatních jezdit na zápasy. Odpadnou jim starosti s ubytováním," uvedl.

Mistrovství světa v roce 2022 chce pořádat také Korea. Na pořádání šampionátů v letech 2018 a 2022 kandidují Austrálie, Anglie, Indonésie, Japonsko, Rusko, USA a společné projekty Portugalska se Španělskem a Belgie s Nizozemskem. Mezinárodní federace FIFA o pořadatelích rozhodne v prosinci příštího roku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
zítra 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool