Rubriky:

Fotbal

Kladenský Zoubek o boji se Slováckem: Hrajeme zápas poslední naděje

25. dubna 2010 10:00

Drsnou řež o záchranu mezi tuzemskou fotbalovou elitou zažil v kariéře dvakrát. Úspěšnost má padesát procent. A v šestatřiceti letech nehodlá David Zoubek, klíčový záložník Kladna, dopustit zhoršení bilance. Jeho tým je předposlední. V neděli v 17 hodin hostí Slovácko. Pokud vyhraje, po dlouhých týdnech se odrazí ze sestupových pozic. „Je to zápas poslední naděje,“ tvrdí Zoubek, který v minulosti působil v Hradci Králové, Bohemians 1905, Jokeritu Helsinki, Dynamu Minsk a Bohemians Praha.

 

Milan Malíček, Právo

Jaká panuje v kladenská kabině atmosféra po posledních třech vydařených zápasech, kdy jste postupně porazili Bohemians Praha (4:1), České Budějovice (2:1) a remizovali na Slavii (0:0)?

Mnohem lepší než před třemi týdny, ale pořád je napjatá. Jistě, posbírali jsme sedm bodů a spadl z nás jistý pocit beznaděje. Ale ještě nemáme vyhráno a v lize zachráněni nejsme. Rozhodně jsou však naše šance mnohem větší.

Postupně jste všechny zápasy označovali jako klíčové. Jaký přívlastek má tedy nedělní boj se Slováckem?

Po podařených minulých zápasech jsme soupeři hodně na dostřel. Je to zápas poslední naděje. Výsledek v boji o záchranu mnohé napoví. Prohra by naši naději na setrvání v první lize minimalizovala. Ale pokud vyhrajeme, budeme udržení hodně blízko. Triumf nás posune vážně výrazně vpřed.

Máte důkladně nastudovaný los váš i nejbližších protivníků v boji o záchranu? Vnímáte výsledky konkurentů?

Je to složité. Já kluky nabádám, aby se nedívali na ostatní. Pokud my budeme vyhrávat, tak pod nás někdo spadne. A čert vem, kdo půjde dolů s Bohemians Praha.

Po zápase se Slováckem jedete do Teplic, doma přivítáte Baník Ostrava, následuje zápas na Bohemians 1905 a poté před vlastním publikem duel s Libercem. Máte propočítané kolik bodů budete potřebovat k záchraně? A případně, kde k nim povede nejsnadnější cesta?

Vážně další utkání neřeším. Máme dva kandidáty na mistrovský titul. Po Slovácku budeme body určitě získávat těžko. Ale ani ostatní snad nebudou stoprocentní. Nicméně, abych řešil, kde soupeři klopýtnou a my uspějeme, to ne. Myslím, že los ve zbývajících kolech máme těžký. Ale Slovácko rovněž.

V šestatřiceti letech máte hodně zkušeností. Působil jste v Bělorusku, ve Finsku, ale také bojoval o záchranu už v Hradci Králové či minulou sezónu v Bohemians Praha. Jsou pro vás poznatky z předešlých záchranářských misí hodně přínosné?

Loni v Bohemians jsme si mysleli, že máme klid dávno před koncem soutěže, jenže pak začali soupeři vyhrávat, Zlín udělal vítěznou šňůru a my se definitivně zachránili až v předposledním kole. Tahle úspěšná zkušenost je hodně povzbudivá. Ale před lety v Hradci jsme se neudrželi. Nechci stejné zklamání zažít znovu. Věřím, že vyrovnanou bilanci letos převážím do kladné a s Kladnem se zachráníme.

Slovácko před vzájemným zápasem vyměnilo trenéra. Mazuru na lavičce vystřídal Soukup. Vnímáte tuhle rošádu?

Pochopitelně. Vím, že byl úspěšný u reprezentační dvacítky. Ale ve Slovácku už působil jako sportovní ředitel. Hráči se s ním potkávali, znali se. Nepůjde o takový šokový impuls jako u nás, když Hřídela vystřídal Procházka.

Vy jste pod novým trenérem zatím neprohráli. Byl jeho příchod vážně takovou vzpruhou? Nebo šlo o souhru okolností a také posloupnost soupeřů?

Hodně nás nakopla výhra nad Bohemians Praha. Ale rozhodně i trenérská změna. Stanislav Procházka je drsnější. Nechodí kolem horké kaše a někdy dost nadává. Je hodně impulsivní. Možná jsme takový posun potřebovali. Určitě nechce odejít jako poražený a jeho přístup se přelil i na mužstvo. Tímhle nás pozitivně ovlivnil, protože tréninky se tolik díky setrvání asistenta Hejkala až tolik neměnily.

V Kladně máte smlouvu ještě na půl roku. Straší vás případný pád do druhé ligy hodně?

Tak daleko vůbec nehledím. Já věřím, že se vyvezeme na vlně euforie, Slovácko porazíme a nespadneme. Protože je mnohem snadnější se udržet v první lize než postoupit z druhé. S Hradcem Králové se nám sice podařilo s trenérem Uličným po jedné sezóně vybojovat hned návrat mezi elitu. Jenže dnes je v druhé lize adeptů na postup strašně moc.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
Včera 29. kolo Liberec - Bohemians 1905 Liberec - Bohemians 1905 1:0
Včera 29. kolo Sparta - Olomouc Sparta - Olomouc 1:0
Včera 29. kolo Ml.Boleslav - Dukla Ml.Boleslav - Dukla 1:0
Včera 29. kolo Plzeň - Teplice Plzeň - Teplice 2:1
Včera 29. kolo Slavia - Jablonec Slavia - Jablonec 1:3
Včera 29. kolo Slovácko - Zlín Slovácko - Zlín 1:1
Včera 29. kolo Brno - Jihlava Brno - Jihlava 0:0
Včera 29. kolo Karviná - Baník Karviná - Baník 0:0
La Liga
Dnes 38. kolo Valencie - La Coruňa Valencie - La Coruňa 2:1
Včera 38. kolo Villarreal - Real Madrid Villarreal - Real Madrid 2:2
Včera 38. kolo Leganés - Real Betis Leganés - Real Betis 3:2
Včera 38. kolo Sevilla - Alavés Sevilla - Alavés 1:0
Včera 38. kolo Málaga - Getafe Málaga - Getafe 0:1
Včera 38. kolo Las Palmas - Girona Las Palmas - Girona 1:2
Včera 38. kolo Vigo - Levante Vigo - Levante 4:2
dnes 16:15 Bilbao - Espaňol Bilbao - Espaňol
dnes 18:30 Atlético - Eibar Atlético - Eibar
dnes 20:45 Barcelona - R. Sociedad Barcelona - R. Sociedad
Serie A
Dnes 38. kolo Juventus - Hellas Verona Juventus - Hellas Verona 2:1
dnes 20:45 Cagliari - Atalanta Cagliari - Atalanta
dnes 20:45 Chievo - Benevento Chievo - Benevento
dnes 20:45 Udinese - Boloňa Udinese - Boloňa
dnes 20:45 Neapol - Crotone Neapol - Crotone
dnes 20:45 AC Milán - Fiorentina AC Milán - Fiorentina
dnes 20:45 Lazio Řím - Inter Lazio Řím - Inter
dnes 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím
dnes 20:45 SPAL - Sampdoria SPAL - Sampdoria
dnes 20:45 Janov - FC Turín Janov - FC Turín