Rubriky:

Fotbal

"Klidně si mě kritizujte, já jsem se svým výkonem spokojený," hájí se sudí Webb

14. července 2010 09:27 - LONDÝN

Tvrdě kritizovaný anglický rozhodčí Howard Webb je se svým výkonem ve finále MS mezi Nizozemci a Španěly spokojený a tvrdí, že odvedl dobrou práci a udělal vše pro to, aby měl vyhrocený duel pod kontrolou.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Webb v utkání, které vyhrálo Španělsko 1:0 v prodloužení, rozdal 13 žlutých karet a navíc vyloučil nizozemského obránce Johna Heitingu. Nizozemci obvinili Webba, že stranil Španělům, ti mu naopak vyčítali velkou shovívavost s tvrdou hrou "Oranjes".

"Myslím, že jsme neměli moc na výběr a nemohli jsme zápas řídit jinak. Odevzdali jsme to nejlepší a odvedli jsme těžkou práci v náročných podmínkách," řekl Webb na stránkách Premier League.

Stěžující se Nizozemci měli ale i štěstí, že Webb nevyloučil Nigela de Jonga za kopnutí Xabiho Alonsa do hrudníku. Ke konci utkání zase přehlédl zápasnický chvat Carlese Puyola na Arjena Robbena a vítězný gól padl poté, co rozhodčí neviděl teč zdi při přímém kopu Wesleyho Sneijdera a místo rohu nechal vykopávat od španělské branky.

"Vzhledem k důležitosti zápasu pro oba týmy jsem se k tomu snažil přistoupit lidsky a s rozumem. Nejdřív jsem hráče slovně varoval, nediskutoval jsem s nimi a starší fotbalisty jsem požádal, aby spoluhráče uklidnili," dodal Webb.

 

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Premier League
Včera 17. kolo Crystal Palace - Watford Crystal Palace - Watford 2:1
Včera 17. kolo Huddersfield - Chelsea Huddersfield - Chelsea 1:3
Včera 17. kolo Burnley - Stoke Burnley - Stoke 1:0
Bundesliga
Dnes 16. kolo Hoffenheim - Stuttgart Hoffenheim - Stuttgart 1:0
Včera 16. kolo Mohuč - Dortmund Mohuč - Dortmund 0:2
Včera 16. kolo Hamburk - Frankfurt Hamburk - Frankfurt 1:2
Včera 16. kolo Freiburg - Mönchengladbach Freiburg - Mönchengladbach 1:0
Včera 16. kolo Wolfsburg - Lipsko Wolfsburg - Lipsko 1:1