Rubriky:

Fotbal

"Klidně si mě kritizujte, já jsem se svým výkonem spokojený," hájí se sudí Webb

14. července 2010 09:27 - LONDÝN

Tvrdě kritizovaný anglický rozhodčí Howard Webb je se svým výkonem ve finále MS mezi Nizozemci a Španěly spokojený a tvrdí, že odvedl dobrou práci a udělal vše pro to, aby měl vyhrocený duel pod kontrolou.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Webb v utkání, které vyhrálo Španělsko 1:0 v prodloužení, rozdal 13 žlutých karet a navíc vyloučil nizozemského obránce Johna Heitingu. Nizozemci obvinili Webba, že stranil Španělům, ti mu naopak vyčítali velkou shovívavost s tvrdou hrou "Oranjes".

"Myslím, že jsme neměli moc na výběr a nemohli jsme zápas řídit jinak. Odevzdali jsme to nejlepší a odvedli jsme těžkou práci v náročných podmínkách," řekl Webb na stránkách Premier League.

Stěžující se Nizozemci měli ale i štěstí, že Webb nevyloučil Nigela de Jonga za kopnutí Xabiho Alonsa do hrudníku. Ke konci utkání zase přehlédl zápasnický chvat Carlese Puyola na Arjena Robbena a vítězný gól padl poté, co rozhodčí neviděl teč zdi při přímém kopu Wesleyho Sneijdera a místo rohu nechal vykopávat od španělské branky.

"Vzhledem k důležitosti zápasu pro oba týmy jsem se k tomu snažil přistoupit lidsky a s rozumem. Nejdřív jsem hráče slovně varoval, nediskutoval jsem s nimi a starší fotbalisty jsem požádal, aby spoluhráče uklidnili," dodal Webb.

 

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
zítra 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool