Slovanu Bratislava hrozila kuriózní kontumace - zhasla světla

BRATISLAVA

Bratislavský Slovan nastoupil ve 20.30 na odvetný duel 3. předkola Evropské ligy s CZ Bělehrad pořádně nabuzený. A hned z první akce ve druhé minutě skóroval zásluhou vlastního gólu Djordjeviče. O dvě minuty nato se však stala nepříjemná věc - stadion potemněl a rozhodčí po deseti minutách čekání odeslal oba týmy do šaten. Čekalo se na opravu a belasým reálně hrozila kontumace a vyřazení, i když v prvním zápase vyhráli v Bělehradě 2:1. Po dlouhé 48minutové přestávce se světla konečně rozsvítila, Slovan remizoval 1:1 a zůstává v soutěži.

Fanoušci srbského týmu Crvena Zvezda Bělehrad zaplavili centrum Bratislavy

Podle informací Slovenské televize se funkcionáři Slovanu snažili zvýšit intenzitu osvětlení tím, že ze stadionu na Tehelném poli přenesli několik reflektorů na stadión na Pasienkách. Trafostanice však zvýšený nápor neunesla.

Zápasu předcházely rušné chvilky v centru slovenského hlavního města. Obsadili je totiž bělehradští chuligáni. Kouř, světlice, chorály a stovky mladíků pořádně vyplašily Bratislavany i turisty.

Asi dvousetčlenná skupina už o půlnoci ze středy na čtvrtek obsadila okolí Národního divadla a odpalovala světlice. Na Starém Městě policie řešila dvě větší potyčky za použití teleskopických tyčí.

Holkův gól zpečetil postup Dněpropetrovsku

Záložník Mario Holek pomohl jedním gólem Dněpru Dněpropetrovsk k postupu do 4. předkola fotbalové Evropské ligy. Český reprezentant ve 48. minutě zvýšil na konečných 2:0 v utkání se srbským celkem Spartakem Zlatibor Voda, což ukrajinskému klubu po prohře 1:2 v prvním souboji stačilo. Brankář Jan Laštůvka zůstal tentokrát na lavičce náhradníků Dněpru.

Tomáš Čížek a Tomáš Vychodil sice s Novosibirskem prohráli na hřišti Apollonu Limassol 1:2, přesto se radovali z postupu. Do čtvrtého předkola je posunula branka vstřelená na hřišti soupeře, když v prvním souboji doma vyhráli 1:0. V dresu kyperského mužstva se rozloučili se soutěží gólman Aleš Chvalovský a Martin Kolář.

Divoký zápas v Temešváru, Magera se radoval

Divoký zápas viděli diváci v Temešváru. Před týdnem Rumuni vyhráli ve Finsku nad týmem MyPa 2:1, ale v odvetě mezi 18. a 25. minutou třikrát inkasovali a stahovaly se nad mimi černé mraky. Po přestávce ale stačili manko smazat, na rozdíl jediné branky snížil deset minut před koncem Zicu a ve druhé minutě nastavení Slovák Čišovský vyrovnal na 3:3. Z postupu se mohl radoval i český útočník Lukáš Magera, který odehrál 72 minut.

Harry Kewell (vpravo) z Galatasaray Istanbul v boji o míč s Danilo Nikoličem z OFK Bělehrad.foto: Reuters

OFK Bělehrad si do odvety přivezl nadějnou remízu 2:2 z trávníku Galatasaray Istanbul, ale doma utrpěl debakl 1:5. Český útočník Milan Baroš kvůli zranění za turecký tým nehrál, dvě branky hostů vstřelil Kewell. Ještě přesnější mušku měl Portugalec Cafú ve službách kyperského Anorthosisu Famagusta. Hattrickem zařídil výhru 3:1 nad Cercle Bruggy, když postupový gól dal tři minuty před koncem.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Slovan Bratislava - CZ Bělehrad 1:1 (1:0) první zápas 2:1, postupuje Slovan
Zestafoni (Gruz.) - Karpaty Lvov 0:1 (0:0) první zápas 0:1, postupuje Lvov
Karabach (Ázerb.) - Wisla Krakov 3:2 (3:0) první zápas 1:0, postupuje Karabach
Dinamo Minsk - Maccabi Haifa 3:1 (1:1) první zápas 0:1, postupuje Minsk
Dinamo Tbilisi - Sturm Štýrský Hradec 1:1 (1:1) první zápas 0:2, postupuje Sturm
FC Temešvár (Rum.) - Myllykosken Pallo-47 (Fin.) 3:3 (0:3) První zápas: 2:1, postupuje Temešvár
Bröndby Kodaň (Dán.) - FK Budučnost Podgorica (Č. Hora) 1:0 (1:0) První zápas 2:1, postupuje Bröndby
Lausanne-Sport (Švýc.) - FC Randers (Dán.) 1:1 (0:0) První zápas 3:2, postupuje Lausanne-Sport
Anorthosis Famagusta (Kypr) - Cercle Bruggy (Belg.) 3:1 (1:0) První zápas 0:1, postupuje Famagusta
Apollon Limassol (Kypr) - Sibir Novosibirsk (Rus.) 2:1 (1:0) První zápas 0:1, postupuje Novosibirsk
IFK Göteborg (Švéd.) - AZ Alkmaar (Niz.) 1:0 (0:0) První zápas 0:2, postupuje Alkmaar
Dněpropetrovsk (Ukr.) - Zlatibor Voda (Srb.) 2:0 (1:0) První zápas 1:2, postupuje Dnepropetrovsk
FK Teteks (Mak.) - IF Elfsborg (Švéd.) 1:2 (1:1) První zápas 0:5, postupuje Elfsborg
OFK Bělehrad (Srb.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 1:5 (1:2) První zápas: 2:2, postupuje Galatasaray
KRC Genk (Belg.) - FC Inter Turku (Fin.) 3:2 (1:1) První zápas: 5:1, postupuje Genk
Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Olympiakos Pireus (Řec.) 1:0 (1:0) První zápas: 1:2, postupuje Tel Aviv
FC Luzern (Švýc.) - FC Utrecht (Niz.) 1:3 (0:3) První zápas: 0:1, postupuje Utrecht
Levski Sofia (Bulh.) - Kalmar FF (Švéd.) 5:2 (2:0) První zápas: 1:1, postupuje Levski
Aris Soluň (Řec.) - Jagiellonia Bialystok (Pol.) 2:2 (1:1) První zápas: 2:1, postupuje Soluň
HŠK Zrinjski Mostar (Bos. a Herc.) - Odense BK (Dán.) 0:0 První zápas: 3:5, postupuje Odense
FC Liverpool (Angl.) - FK Rabotnički (Mac.) 2:0 (2:0) První zápas: 2:0, postupuje Liverpool
FC Cliftonville (Sev. Ir.) - CSKA Sofia (Bulh.) 1:2 (1:0) První zápas: 0:3, postupuje CSKA
Juventus Turín (It.) - Shamrock Rovers (Ir.) 1:0 (0:0) První zápas: 2:0, postupuje Juventus
FC Hibernian (Skot.) - NK Maribor (Slovin.) 2:3 (0:1) První zápas: 0:3, postupuje Maribor
FC Motherwell (Skot.) - FK Aalesund (Nor.) 3:0 (2:0) První zápas: 1:1, postupuje Motherwell
FC Bangor City (Wal.) - CS Marítimo (Port.) 1:2 (1:0) První zápas: 2:8, postupuje Marítimo
Austria Vídeň (Rak.) - Ruch Chorzów (Pol.) 3:0 (3:0) První zápas: 3:1, postupuje Austria
VfB Stuttgart (Něm.) - FK Molde (Nor.) 2:2 (0:1) První zápas: 3:2, postupuje Stuttgart
HNK Hajduk Split (Chorv.) - Dinamo Bukurešť (Rum.) 3:0 (3:0) První zápas: 1:3, postupuje Split
Sporting Lisabon - Nordsjälland 2:1 (1:0) První zápas 1:0, postupuje Sporting
Montpellier - Györ 0:1 (0:1) po prodl., 3:4 na penalty První zápas 1:0, postupuje Györ.