Brazilský Internacional je jen krůček od triumfu v Poháru osvoboditelů

ZAPOPAN

Fotbalisté brazilského Internacionalu Porto Alegre jsou blízko svému druhému triumfu v Poháru osvoboditelů. Vítězové jihoamerické obdoby Ligy mistrů z roku 2006 vyhráli první finálový zápas na půdě mexické Guadalajary 2:1. Za týden v domácí odvetě jim tak stačí k triumfu i remíza nebo prohra 0:1.

Brazilec Giuliano otočil nádherným gólem skóre.

Guadalajara přitom měla zápas dobře rozehraný, když v nastavení první půle otevřel skóre mexický reprezentant Bautista. Jenže po změně stran v rozmezí čtyř minut otočili skóre Giuliano a kapitán Bolívar přesně mířenými hlavičkami.

Problémy s osvětlením

Zápas se hrál na novém stadiónu Guadalajary, který byl otevřen minulý měsíc. Jeho výstavba stála 150 miliónů dolarů (asi 2,9 miliardy korun). Kvůli problémům s osvětlením však musel být start finále o 15 minut odložen.

Pohár osvoboditelů je nejprestižnější klubovou soutěží Latinské Ameriky. Od jejího založení v roce 1960 se nikdy nestalo, aby ji vyhrál mexický celek.