Rubriky:

Fotbal

Před bitvou s outsiderem varuje Bílek před podceněním

11. října 2010 19:37 - VADUZ

Soupeř z podpalubí evropského fotbalu bude třetím protivníkem českých hráčů v kvalifikační honbě za mistrovstvím Evropy v Polsku a na Ukrajině 2012. Zítra večer ve 20 hodin nastoupí ve Vaduzu Bílkův tým proti Lichtenštejnsku. „Nesmíme soupeře podcenit. Koncentrace musí být stejná jako proti Skotsku,“ nabádá svěřence trenér Michal Bílek.

 

Jan Handrejch, Právo

Český tým klopýtl hned v prvním z utkání kvalifikace, když v Olomouci nestačil na Litvu. Páteční vítězství nad Skotskem týmu vrátilo relativní klid. „Malinko jsme se nadýchli. Tlak předcházející pátečnímu utkání byl veliký. Utkání s Lichtenštejnskem musíme bezpodmínečně zvládnout, aby naše situace byla ještě veselejší,“ přemítá Bílek.

Jako hlavní trenér reprezentace absolvuje devátý zápas. Zatím má zápornou bilanci. Jen třikrát slavil vítězství. I díky tomu, že reprezentace hned v úvodu jeho mise nestačila na Spojené arabské emiráty a Ázebájdžán. „Na turnaji v Emirátech jsme byli s jiným kádrem. Tam jsme zkoušeli adepty národního celku, tohle je kvalifikace. Hledat spojitost mezi prvními dvěma zápasy a soubojem s Lichtenštejnskem je nemožné,“ tvrdí Bílek.

Je totiž přesvědčený, že zítřejší protivník si nezaslouží opovrhování či jakékoliv odsouvání na druhou kolej. „Koncentrace musí být stejná jako v utkání se Skotskem. Nesmíme Lichtenštejnsko podcenit. Je třeba hrát s maximálním nasazením a touhou vyhrát. Není radno nechat se svádět myšlenkami, že hrajeme se slabším soupeřem,“ přesvědčuje Bílek.

Sok z malého knížectví sevřeného mezi Rakouskem a Švýcarskem si v minulosti připsal remízu kupříkladu s Portugalskem, Finskem, Slovenskem či Islandem, který i porazil. V minulém kvalifikačním utkání vzdoroval ve Skotsku domácím velmi urputně a až v sedmé minutě nastavení inkasoval gól znamenající porážku.

„Lichtenštejnsko nepatří do nejslabší skupiny evropských týmů. Jen s Německem a Španělskem prohráli vyšším rozdílem. Jinak dostávají jeden či dva góly. Naše myšlenky nesmí sklouznout k podcenění,“ opakuje znovu důrazně Bílek.

Jeho tým dnes absolvoval trénink na zdejším stadiónu Rheinpark už v půl sedmé večer místo původně avizované devatenácté hodiny. Někteří hráči vyrazili na prohlídku knížecího paláce, k němuž museli urazit z hotelu necelý kilometr.

„Záměrně jsme odletěli už v neděli z Prahy, abychom prožili den v absolutním klidu a vyhnuli se nějaké hektice. V průběhu pondělí jsme nemuseli nikam pospíchat. Myslím, že podobný proces je do budoucna ideální,“ míní Bílek.

Před zítřejší bitvou má o sestavě prakticky jasno. „Není důvod do složení týmu ze zápasu Skotskem vážněji zasahovat. Jen nejsem rozhodnutý, koho pošlu do útoku společně s Necidem,“ naznačuje Bílek, že Magerova pozice je v ohrožení a šanci dostane jeden z dvojice Kadlec-Bednář. „Máme tři možnosti. Navíc mohu využít ještě Štajnera,“ zachovává mlčení Bílek.

Zítřejší zápas s Lichtenštejnskem začne ve 20 hodin, přímý přenos vysílá Sport 1. Hlavním rozhodčím je Rus Stanislav Suchina.

Pravděpodobné sestavy:
Lichtenštejnsko: Jehle - Rechsteiner, Michael Stocklasa, Martin Stocklasa, Oehri - Burgmeier, Erne, Wieser, Polverino - Frick, D. Hasler.
Česko: Čech - Pospěch, Hubník, Suchý, M. Kadlec - Rosický, Hübschman, Plašil, Polák - Necid, V. Kadlec.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: