Rubriky:

Fotbal

Čech: Chelsea má na výhru Ligy mistrů, ale potřebuje štěstí

4. listopadu 2010 08:27 - LONDÝN

Londýnská Chelsea má dostatečně kvalitní a zkušený tým, aby poprvé vyhrála Ligu mistrů, ale potřebuje k tomu i štěstí. Po středečním vítězném zápase se Spartakem Moskva to řekl brankář Chelsea Petr Čech. V anglické Premier League považuje za hlavní soupeře v souboji o titul Manchester United, Arsenal a možná Manchester City.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

Chelsea ve středu na domácím hřišti porazila moskevský Spartak 4:1 a zajistila si již postup do osmifinále Ligy mistrů, přestože má ve skupině odehrát ještě dva zápasy.

"Na vítězství v Lize mistrů máme zkušenosti i kvalitní tým, ale ve fotbale to není to rozhodující," uvedl Čech. "Během té dlouhé cesty je potřeba mít někdy i trochu štěstí a to nám v posledních ročnících chybělo."

Nynější tým Chelsea určitě není horší, než ty předcházející, sdělil český gólman. "Tým si posledních šest, sedm let udržuje stálou výkonnost i kvalitu. Věřím, že když tomu půjdeme trochu naproti, že by se štěstí mohlo trochu obrátit na naši stranu a že bychom mohli to prokletí semifinále protrhnout," dodal v souvislosti vyřazením Chelsea v posledních ročnících LM.

Finále ve Wembley je motvací 

Letos se navíc finále hraje na stadiónu ve Wembley. "To je určitě motivace navíc," řekl. "Víme, jaké je to vyhrávat zápasy ve Wembley, máme na ně skvělé vzpomínky."

Čech je spokojený, že se mu v letošní sezóně daří, ale je přesvědčen, že hraje ve stejné formě jako před rokem, kdy řada britských listů tvrdila, že je již za zenitem.

"Na začátku loňské sezóny jsme měli období, kdy jsme bránili strašně špatně standardní situace. Ačkoli jsme se na to připravovali, tak to vždycky do té brány nějak spadlo. Vznikla taková hysterie kolem ničeho. Ale nakonec se to ukázalo trochu předčasné, protože jsme sezónu zakončili s nejvíce čistými konty, dostal jsem zlatou rukavici (pro nejlepšího brankáře) a získali jsme double," dodal Čech. Chelsea v uplynulé sezóně vyhrála Premier League i pohár.

"Jsem rád, že se mi daří a pokračuju ve výkonech z minulé sezóny. Uvidíme, kam nás to dotáhne," řekl.

Chelsea vyhrává nejen v LM, ale vede i anglickou Premier League. Za největší soupeře o titul považuje Manchester United a Arsenal. "I když jsme je porazili a teď jsou několik bodů za námi, tak hrají dobře, daří se jim, vyhrávají zápasy, dokážou je rozhodnout i na konci," uvedl. "Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace v Manchesteru City. Samozřejmě se všemi těmi nákupy mají kvalitu a určitě potenciál na to, aby se přimíchali do boje o titul."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav