Beckhamovo Los Angeles si finálovou účast v MLS nezopakuje

CARSON

Fotbalisté Los Angeles Galaxy nezopakují loňskou účast ve finále zámořské MLS. V nedělním duelu o prvenství v Západní konferenci podlehli na domácím hříšti Dallasu 0:3. Vítězný celek se utká za týden ve finále soutěže s Coloradem, které si postup zajistilo již v sobotu.

David Beckham neměl důvod k úsměvu.

Dallas může za skvělý výsledek ze hřiště Galaxy vděčit především brankáři Kevinu Hartmanovi. Ten předvedl několik klíčových zákroků, navíc se hosté po jediné střele v prvním poločasu na branku dostali ve 26. minutě do vedení.

Hartman zneškodnil přímý kop největší hvězdy domácích Davida Beckhama, zblokoval střelu Juninha a vytlačil mimo tyče další pokus z dálky Landona Donovana. Hosté ve druhé půli navíc přidali další dva góly a mohli slavit svůj premiérový postup do finále.

Nedělní duel byl posledním v kariéře šestatřicetiletého Eddieho Lewise. Americký reprezentant a účastník dvou světových šampionátů oznámil odchod z velkého fotbalu v srpnu.