Rubriky:

Fotbal

UEFA a FIFA suspendovaly Bosnu, ta nesmí hrát mezinárodní soutěže

1. dubna 2011 10:50 - CURYCH

Světová fotbalová federace FIFA a evropská fotbalová federace UEFA dostály svému slovu a suspendovaly bosenský národní svaz. Tímto rozhodnutím nesmějí od 1. dubna nastupovat jakékoli reprezentace, rozhodčí ani kluby této balkánské země v mezinárodních soutěžích.

 

ČTK

Důvodem trestu je fakt, že fotbalový svaz Bosny a Hercegoviny nepřijal jednotné stanovy a nevyhověl tak požadavkům FIFA na jednotný fotbalový orgán v zemi. Tamní dění totiž řídí dvě frakce: jednu ovládají bosenští Srbové a druhou Bosňané společně s bosenskými Chorvaty. Nad nimi ještě vše řídí tříčlenný prezidentský úřad.

FIFA a UEFA tento rozkol dlouho tolerovaly kvůli tamní specifické politické a národnostní situaci. Později však přece jen stanovily termín do konce března, dokdy se museli fotbaloví funkcionáři v Bosně a Hercegovině podřídit všeobecným regulím.

Konec s mistrovstvím Evropy?

Pokud Bosna situaci urychleně nevyřeší, nebude moci její seniorská reprezentace nastoupit k červnovým kvalifikačním duelům o postup na mistrovství Evropy. Bosnu nejdříve čeká 3. června zápas s Rumunskem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: