Rubriky:

Fotbal

Rooney s odvoláním neuspěl. Za vulgární pokřiky do kamer si dva zápasy nezahraje

7. dubna 2011 11:52 - LONDÝN

Útočník Wayne Rooney z Manchesteru United neuspěl u anglické Fotbalové asociace s odvoláním proti dvouzápasovému trestu za nadávky do televizní kamery po sobotním ligovém duelu s West Hamem.

 

Russell Cheyne, Reuters

Pětadvacetiletý Rooney tak přijde o sobotní zápas Premier League s Fulhamem a příští týden o semifinále Anglického poháru s městským rivalem Manchesterem City.

Rooney vulgárními pokřiky do kamery slavil hattrick, kterým pomohl United otočit skóre z 0:2 na konečných 4:2. Poté se omluvil a uznal svou vinu, současně ale uvedl, že dva zápasy jsou příliš přísným trestem.

Hráče to prý ničí

Fotbalová asociace následně jeho odvolání zamítla. "Nejsem první a určitě ani poslední fotbalista, který v televizi nadával. To, že přijdu o dva zápasy, mě ničí," reagoval Rooney na konečný verdikt FA.

"Na rozdíl od jiných jsem se okamžitě omluvil, ale stejně jsem jediný, kdo dostal trest. To není správné," dodal anglický reprezentant. "Z rozhodnutí jsme velmi zklamaní. Wayne Rooney se po zápase okamžitě omluvil," přidalo vedení United v prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: