Rubriky:

Fotbal

Na fanoušky pražských "S" si posvítí čtyři stovky policistů

11. dubna 2011 12:05 - PRAHA

Policie nasadí do bezpečnostních opatření v souvislosti s pondělním fotbalovým derby pražských "S" na čtyři stovky policistů. Odpoledne budou policisté monitorovat pohyb fanoušků v metropoli i následný pochod příznivců Slavie na stadión Sparty na Letné. Dohrávka 23. kola první ligy začne ve 20. hodin.

 

Jan Handrejch, Právo

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová již dříve na webu informovala o tom, že se do bezpečnostních opatření zapojí příslušníci pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktní tým, policisté se psi nebo příslušníci speciální pořádkové jednotky, tedy takzvaní težkooděnci.

Vypomohou i strážníci

Pohyb fanoušků po hlavním městě má také ze vzduchu sledovat vrtulník. "V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci Městské policie Praha," uvedla Kropáčová.

Její kolega Tomáš Hulan uvedl, že policie počítá i s doprovodem slávistů na Letnou. Příznivci se chtějí kolem 17. hodin sejít v Edenu, odkud vyrazí na stanici metra Strašnická. Odtud se přesunou na Můstek, v 18. hodin pak mají sraz na Staroměstském náměstí. Následovat bude pochod na Letnou.

"Pražská policie bude samozřejmě veškeré tyto aktivity monitorovat a přijímat odpovídající opatření. Prioritou ze strany pražské policie bude předcházet situacím, které by mohly narušit veřejný pořádek. Stejně tak se budou policisté snažit předejít případným střetům fanoušků obou celků," uvedl Hulan.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: