Ronaldo zachránil alespoň bod

Fotbaloví mistři světa z Brazílie v pokračování jihoamerické kvalifikace o mistrovství světa promarnili ve druhém poločase s Uruguayí dvoubrankové vedení a se svým rivalem jen remizovali 3:3. Alespoň bod úřadujícím šampionům zachránil Ronaldo, který svým druhým gólem v utkání až těsně před koncem vyrovnal.

Kaká po 20 minutách otevřel na stadionu v Curitibě skóre a než uplynula půlhodina, Ronaldo přidal druhou branku, jubilejní padesátou v brazilském dresu. Jenže po změně stran duel zdramatizoval dvěma góly Diego Forlán a zanedlouho dostal Uruguay do vedení Gilberto Silva, který trestuhodně hlavičkoval do vlastní branky. Poslední slovo si však vzal Ronaldo a zařídil tři minuty před koncem dělbu bodů.

"V první půli jsme mohli vést hodně výrazným skóre, po přestávce jsme už byli trochu apatičtí," zhodnotil zápas brazilský kapitán Cafú. Podruhé za sebou mistři světa v kvalifikaci nevyhráli, v neděli se z Peru vrátili nečekaně jen s bodem.

Tabulku vede Paraguay

V desetičlenné tabulce zóny CONMEBOL, z níž přímo na MS 2006 postoupí čtyři celky, jsou Brazilci třetí o bod před Uruguayí. Za vedoucí Paraguayí se udržela druhá Argentina, která rovněž hrála jen nerozhodně na půdě poslední Kolumbie.

V Barranquille se musel červenat domácí gólman Cordóba. Po půlhodině hry se snažil rychle u branky rozehrát, jenže trefil zezadu do hlavy spoluhráče, míč se odrazil ke Crespovi a ten pohodlně skóroval. První kvalifikační bod pro Kolumbii krátce po přestávce vybojoval Angel.

Brazílie - Uruguay 3:3 (2:0)
Branky: 29. a 87. Ronaldo, 20. Kaká - 57. a 76. Forlán, 79. vlastní Gilberto Silva. Diváci: 30.000.
Kolumbie - Argentina 1:1 (0:1)
Branky: 48. Angel - 28. Crespo. Diváci: 30.000.
Ekvádor - Peru 0:0
Diváci: 40.000.