Fotbalová dvacítka na úvod remizovala

Fotbalová reprezentace do dvaceti let vstoupila do světového šampionátu ve Spojených arabských emirátech remízou 1:1 s Austrálií. Češi vedli do poločasu gólem plzeňského záložníka Davida Limberského, ale Australané vyrovnali už čtyři minuty po přestávce.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby hrající v rozestavení 4-3-3 měli před pěti tisícovkami diváků lepší vstup do utkání. Už ve 24. minutě svého působení na turnaji dokázali vstřelit vedoucí gól a náskok dokázali udržovat až do poločasu. Jenže menší soustředěnost českého týmu na začátku druhé půle přinesla radost také hostům.

Až do závěru zápasu se pak oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale zápas skončil dělbou bodů. Oba celky se po prvním zápase dělí o druhé a třetí místo skupiny C, které po výhře 2:0 nad Kanadou vévodí Brazílie, příští soupeř českých mladíků.

Vítězně Brazílie i Argentina

V prvním utkání české skupiny C na fotbalovém mistrovství světa hráčů do 20 let porazili favorizovaní Brazilci 2:0 Kanadu. Mladíci ze země seniorských mistrů světa rozhodli utkání až po změně stran - deset minut po přestávce dal gól Daniel Carvalho a krátce před koncem pečetil výhru Jihoameričanů Nilmar.

Ještě za stavu 0:0 přitom Carvalho neproměnil pokutový kop. Nejdříve sice jako exekutor uspěl, kvůli předčasnému vběhnutí brazilských útočníků do šestnáctky, však branka nebyla uznána. Jeho druhý pokus chytil kanadský gólman Alim Karim.

Obhájci titulu Argentinci prohrávali ve skupině B se Španělskem v poločase 0:1, když Evropany poslal do vedení ve 25. minutě Gabi. Ve druhé části ale obrat zařídil Leandro Fernández, který skóroval dvakrát v rozmezí 24 minut.

ČR - Austrálie 1:1 (1:0)
Branky: 24. Limberský - 49. McDonald. Rozhodčí: Diouf (Sen.). ŽK: Bednář, Zachariáš, R. Hubník - Dilevski, Danze. Diváci: 5000.
Sestava ČR: Grigar - Zachariáš, Knakal, R. Hubník, Šíma - Limberský (88. Broschinský), Sivok, Volešák - Petržela, Bednář (63. M. Hubník), Rilke (54. Besta).