Fotbalisté do 20 let na MS balí kufry

DUBAJ

Česká fotbalová dvacítka zakončila účinkování na mistrovství světa v Dubaji čtvrteční prohrou s výběrem Kanady 0:1. Mladíci tak přišli o poslední možnost postoupit do osmifinále a šampionát pro ně skončil.

Oba celky si byly uvědomovaly, že jedinou šancí na postup je vítězství. Zatímco Kanaďané ale ani po dnešku nemají osmifinále jasné, český tým mohl v případě tříbodového zisku poskočit dokonce na druhé místo v konečném pořadí skupiny před Brazílii. Při příznivém vývoji ostatních zápasů by mu postup mohla dokonce přinést i remíza.

Jenže po Knakalově druhé žluté kartě, po níž plzeňský obránce musel předčasně do sprch, měli fotbalisté těžkou roli a nakonec neudrželi ani nadějný nerozhodný výsledek. Vítězný gól vstřelil deset minut před koncem útočník Hume.

Skupinu C vyhráli Australané, kteří už odpoledne porazili 3:2 Brazílii. Kanada vyskočila na třetí příčku.

ČR - Kanada 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 80. Hume. Rozhodčí: Elizondo (Arg.). ŽK: Knakal, Sivok - Chin. ČK: 63. Knakal. Diváci: 5500.
Sestava ČR: Grigar - Zachariáš, Knakal, R. Hubník, Šíma - Volešák, Latka (46. Procházka), Sivok, Limberský - Fořt, Petržela (66. Rilke). Trenér: Vrba.