Argentinští mladíci vyřadili outsidera až zlatým gólem

DUBAJ

Fotbalové naděje z Argentiny zachraňovaly na mistrovství světa hráčů do 20 let postup až v prodloužení. Favorizovaní Jihoameričané obhajují titul, ale v osmifinálovém souboji s Egyptem měli na kahánku. Přežití v turnaji jim zajistil zlatým gólem kapitán Fernando Cavenaghi, když nadvakrát překonal brankáře soupeře a určil konečné skóre 2:1.

Cavenaghi předtím otevřel skóre zápasu. Do černého se trefil po necelé půlhodině hry, ale pak přišel šok v podobě vyrovnávací trefy Rida Metwallyho a překvapení mohlo být dokonáno těsně před koncem normální hrací doby. Aktivně hrající Egypťané se trefili podruhé, jenže jejich gól rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal.

Stejně vyrovnaný byl i duel Japonska s Korejskou republikou, v němž vítězný zlatý gól na 2:1 vstřelil ve 105. minutě Sakata. Japonec předtím osm minut před koncem normální hrací doby vyrovnal a vynutil si tak prodloužení.