Rubriky:

Fotbal

Horváth všechny nabídky na prodání zápasu smetl

9. prosince 2003 12:10 - PRAHA

Kapitán Teplic Pavel Horváth na přímý dotaz otevřeně přiznal, že měl v dosavadní kariéře možnost prodat zápas čtyřikrát. Jedním dechem ale dodal, že to ani jednou neudělal. "I když jsem měl velké nabídky. Byl jsem rád, že jsem zabezpečený a mohu to smést ze stolu, aniž bych o tom přemýšlel," uvedl Horváth.

 

REUTERS

Podle teplického špílmachra, který má za sebou štace ve Sportingu Lisabon či Galatasaray Istanbul, je korupce daleko širší problém.

"Asi každý má zkušenost, že se u nás dá koupit skoro všechno. Když potřebujete rychle spravit auto, zařídit dobrého doktora, dělá se to buď přes známé, nebo tak, že někomu něco strčíte. Je to odraz celé společnosti a daleko hlubší problém. Mělo by se to asi začít řešit na nejvyšších místech," míní Horváth.

O nešvarech ve fotbale hovoří opatrně a rozvážně: "Asi nikdo nedokáže odhadnout, jaký to u nás má rozsah, když už něco takového existuje i v nejnižších soutěžích. Radši vůbec nepřemýšlím nad tím, že se takové věci dějí, i když na tom asi něco pravdy bude. Jenže málokdo si proti tomu dovolí bojovat. Vždyť nedávno v tom televizním pořadu nechtěl ke korupci skoro nikdo z osobností mluvit, i když už to jsou bývalí hráči," podotýká Horváth.

hok, Právo

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 17:00 Karviná - Liberec Karviná - Liberec
Serie A
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
dnes 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
dnes 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
dnes 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
dnes 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
dnes 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
dnes 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
dnes 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím
zítra 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese