Rubriky:

Fotbal

Milán nedal do prestižního finále všechno

15. prosince 2003 11:06 - JOKOHAMA

"Co k tomu říct. Snad jen, že Boca hrála nadoraz a my ne," posteskl si po prohraném souboji o Interkontinentální pohár s argentinským Boca Juniors trenér fotbalistů AC Milán Carlo Ancelotti. Milánští, kteří jsou také soupeři pražské Sparty v osmifinále Ligy mistrů, prohráli až v penaltovém rozstřelu.

AC tak promarnilo příležitost stát se nejúspěšnějším klubem světa. Červenočerní útočili na čtvrtou trofej, ale místo toho museli spolknout hořkou pilulku. Vůbec nezvládli pokutové kopy, ze čtyř pokusů skončil v síti jen jediný.

"Přitom utkání pro nás začalo dobře. Dali jsme vedoucí gól. Jenž vyrovnávací trefa přišla příliš brzy," litoval v rozhovoru pro Football Italia Ancelotti. Hrubka v jinak propracované defenzívě vedla k zářezu Matiase Donneta a Boca byla pět minut po inkasovaném gólu znovu ve hře.

Argentinci zaujali Ancelottiho pohybem a kompaktností. "Je to velmi dobrý tým. Navíc skvěle připravený. Přesto jsme mohli vyhrát," vzpomněl si kouč na gólovou šanci Andreje Ševčenka v samém závěru utkání.

Loterie tentokrát nevyšla

Je ironií osudu, že Milánští přišli o trofej stejným stylem, jakým v květnu vybojovali titul v Lize mistrů. "Penalty jsou vždycky loterie," nenamáhal se s vyvracením staré pravdy kouč AC. "V Manchesteru nám to prostě klaplo, tady ne. Je zbytečné se tím teď zaobírat," odmítl Ancelotti další hovory na toto téma.

Jeho protějšek na lavičce argentinského klubu Carlos Bianchi naopak zářil štěstím. "Není to jen úspěch Boky, ale celého argentinského fotbalu," zvolal. Pro Bianchiho znamenalo vítězství další triumf nad AC Milán. Italského rivala totiž ve finále Interkontinentálního poháru zdolal i před devíti lety jako trenér Velézu Sarsfield. Celkem se Bianchi radoval třikrát a je v tomto ohledu nejúspěšnějším koučem.

"Hráli jsme velmi dobře. Takový výkon proti evropskému šampiónovi nás naplňuje hrdostí," dmul se Bianchi pýchou. "Tenhle tým věří ve vlastní síly, ve své schopnosti. Nespoléhá na hvězdná jména, ani se jich neleká, když stojí na opačné straně hřiště," vysvětlil úspěch svého celku.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal