Rubriky:

Fotbal

Proti Česku Del Piero, Totti i Vieri

16. února 2004 06:51 - ŘÍM

Trenér italských fotbalistů Giovanni Trapattoni povolal ke středečnímu utkání s českými reprezentanty 22 hráčů, mezi nimi i trojici nováčků. Pro zranění chybějí obránce Interu Milán Fabio Cannavaro a útočník AC Milán Filippo Inzaghi. I tak vzbuzuje útok squadry azzurry s Del Pierem, Vierim a Tottim náležitý respekt.

 

ČTK/AP

Pro utkání, jež se bude hrát ve středu v Palermu, byli poprvé pozváni Stefano Bettarini a Sergio Volpi ze Sampdorie Janov a Simone Barone z Parmy. Po třech hráčích mají v nominaci kluby Juventus Turín, Inter Milán, AS Řím, AC Milán a Lazio Řím.

Oba milánské kluby hrají už příští sobotu derby, a tak Trappatoniho žádaly, aby jejich hráče šetřil. Kouč se nechal umluvit, že pozve jen po třech fotbalistech z každé strany, ale ani kdyby měl volnou ruku, tak by se nominace asi od té současné moc nelišila. Snad by v ní byli navíc jen záložníci Zanetti z Interu a Ambrosini z AC Milán. Další milánský fotbalista Gattuso se v neděli zranil při utkání v Lecce.

Pavel Nedvěd se v Palermu znovu setká s třemi svými spoluhráči z Juventusu. Pozvánku dostali jako obvykle brankář Buffon, útočník Del Piero a po delší době i obránce Legorottaglie. Poprvé od loňského června bude mít šanci obléknout reprezentační dres také záložník Di Natale z Empoli a na chvíli tak zapomenout na to, že jeho tým je ohrožen sestupem.

Italská nominace:
brankáři:
Buffon (Juventus), Toldo (Inter Milán)
obránci:
Adani (Inter), Bettarini (Sampdoria), Ferrari (Parma), Legrottaglie (Juventus), Nesta, Pancaro (oba AC Milán), Oddo (Lazio), Panucci (AS Řím)
záložníci:
Barone (Parma), Di Natale (Empoli), Fiore (Lazio), Nervo (Boloňa), Perrotta (Chievo), Pirlo (AC Milán), Volpi (Sampdoria)
útočníci:
Cassano, Totti (oba AS Řím), Corradi (Lazio), Del Piero (Juventus), Vieri (Inter Milán).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal