Rubriky:

Fotbal

Nedvěd: Trofeje bych vyměnil za evropský titul

17. února 2004 08:12 - PRAHA

Pavel Nedvěd získal do své sbírky individuálních trofejí další přírůstek. Poslední držitel Zlatého míče byl včera podle očekávání zvolen nejlepším Fotbalistou roku České republiky za rok 2003. Krátce po vyhlášení ankety poskytl záložník Juventusu Turín rozhovor deníku Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

V jaké jste přiletěl do Prahy pohodě?
Abych řekl pravdu nic moc.Začátek ledna byl dobrý, ale pak jsme se začali trápit a trvá to doteď. Jednou se nám utkání povede, podruhé ne. Už by to chtělo, aby se nám konečně začalo dařit jako na konci minulého roku. Určitě se s námi ale pořád musí počítat. Věřím, že teď už je Juventus zase na dobré cestě.

Co mu podle vás v tomto slabším období nejvíc chybí?
Dostali jsme se trochu do krize. Naší hře chyběl pohyb. Možná jsme byli i trochu přetrénovaní. Se začátkem Ligy mistrů by naše výkony měly jít zase výrazně nahoru.

Spravilo vám náladu vítězství v anketě Fotbalista roku 2003?
Vážím si této pocty, to určitě. Všichni ale vědí, že já ankety moc nemusím, protože v kolektivním sportu nejde o jedince, ale kolektiv, bez něhož by sám nic nedokázal. Proto beru tato ocenění z pohledu týmu. Ankety jsou také hodně subjektivní. Ať to jsou novináři, fanoušci nebo fotbalisté u nás či v Itálii, nikdy mě nemohou sledovat soustavně. Nevidí všechny moje zápasy.

Posbíral jste od Zlatého míče přes Sportovce roku a italského Oskara v anketách co se dalo. Nenudí vás to už trochu, že si pořád chodíte pro nějaké trofeje?
Takový okamžik určitě nezevšední, vždycky je to ocenění mojí práce a já si jich opravdu vážím.

Je pro vás rozdíl v ohodnocení, když dostanete cenu od novinářů, fotbalistů nebo fanoušků?
Tak určitý rozdíl v tom je, ale já dávám všechny ankety na jednu hromadu a pak do jednoho pytle a všechny bych je vyměnil za titul mistrů Evropy. To by byla cena, která by mě potěšila úplně ze všech nejvíc.

Vejdou se vám všechny ty ceny ještě na římsu u krbu?
Už nevejdou. Musím nějaké přivézt domů a řešit, kam je všechny uložím. Zlatý míč přivezu určitě, protože na něm mají zásluhu i kluci z reprezentace a chci jim ho ukázat. Navíc jsem domluvený s redakcí France Footballu, která ho uděluje, že mi ho dají před dubnovým zápasem doma s Japonskem, aby se na něj mohli podívat i fanoušci.

Komu jste dal hlas ve Fotbalistovi roku?
Karlovi Pohorskému, pro mne to bylo jednoduché. Karel táhne Spartu, skvělý je v reprezentaci. Měl výbornou sezónu.

Výhra nad Itálií ve středu večer by vám náladu vylepšila víc?
Určitě. Moc si přeji, abychom právě v Itálii udělali co nejlepší výsledek a dokázali, že se s námi na mistrovství Evropy musí počítat. Pro mne to bude zvláštní zápas i proto, že vlastně všechny hráče znám. Nechtěl bych tam dostat ranec, ale to se nestane. Máme na to s nimi odehrát dobrý zápas.

V čem vidíte největší sílu italské reprezentace?
Rozhodně v útoku., protože tam mají největší výběr velice kvalitních borců. Kdokoliv nastoupí bude nebezpečný. Musíme si na ně dát pozor. Kvalitní je i obrana, moc gólů nedostává. Italové budou patřit k favoritům šampionátu. Proti nám sice nenastoupí všichni nejlepší, protože kluby z tohoto zápasu nebyly nadšené a dohodli se s koučem reprezentace, že z každého vezme maximálně tři hráče. I tak budou silní. Se svými spoluhráči už jsem o utkání mluvil. Buffon mi říkal, abych mu nedával gól. Z Juventusu byli nominováni  ještě obránce Legrottaglie a útočník Del Piero. Myslím, že trenér Trapattoni využije všechny hráče a nechá většinu hrát jen poločas.

Znáte prostředí v Palermu?
Nikdy jsem tam nehrál, ale od spoluhráčů vím, že tam je krásný stadión a perfektní fotbalová atmosféra. Věřím, že to bude pěkný fotbalový večer.

Nemáte obavu, že českému týmu budou chybět zraněné opory?
Svým způsobem ano, ale máme tu další kvalitní hráče a můžeme si vyzkoušet nové složení, i to je třeba. Nikdo nevíme, co se stane do června a trenér musí mít varianty. Mluvil jsem například s Barošem a Šmicrem a říkal jsem jim, ať se dají dohromady, vezmou si třeba do května dovolenou, ale hlavně ať jsou fit na EURO. Tam je budeme potřebovat nejvíc.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

La Liga
20.5.2018 38. kolo Barcelona - R. Sociedad Barcelona - R. Sociedad 1:0
20.5.2018 38. kolo Atlético - Eibar Atlético - Eibar 2:2
20.5.2018 38. kolo Bilbao - Espaňol Bilbao - Espaňol 0:1
20.5.2018 38. kolo Valencie - La Coruňa Valencie - La Coruňa 2:1
Serie A
20.5.2018 38. kolo Janov - FC Turín Janov - FC Turín 1:2
20.5.2018 38. kolo SPAL - Sampdoria SPAL - Sampdoria 3:1
20.5.2018 38. kolo Juventus - Hellas Verona Juventus - Hellas Verona 2:1
20.5.2018 38. kolo AC Milán - Fiorentina AC Milán - Fiorentina 5:1
20.5.2018 38. kolo Neapol - Crotone Neapol - Crotone 2:1
20.5.2018 38. kolo Udinese - Boloňa Udinese - Boloňa 1:0
20.5.2018 38. kolo Chievo - Benevento Chievo - Benevento 1:0
20.5.2018 38. kolo Cagliari - Atalanta Cagliari - Atalanta 1:0