Rubriky:

Fotbal

Urbánek je z přestupu v šoku

9. března 2004 09:32 - PRAHA

V šoku je olomoucký fotbalista Aleš Urbánek (24) z toho, že se stal hráčem nejslavnějšího ruského klubu Spartak Moskva. "Vše se událo strašně rychle. V úterý mi manažer oznámil zájem Spartaku. Ve čtvrtek ráno jsem odlétal do Moskvy a ještě večer jsem podepsal smlouvu. Pořádně si ještě neuvědomuji, co se vlastně stalo. Možná je to tak ale lepší," přemítá Urbánek.

 

Sigma Olomouc

Čtyřletý kontrakt se Spartakem Urbánek označil za velice lukrativní. "Finančně si rozhodně nemohu stěžovat a po sportovní stránce také ne. Po šesti letech v Sigmě jsem navíc změnu už potřeboval. Věřím, že fotbalově půjdu ještě nahoru. Spartak  teď výrazně posílil a chystá se zase k návratu na výsluní. Se mnou prý počítají na levý kraj zálohy, tedy na post, kde jsem hrával i v Olomouci," pokračuje Urbánek.

Do Ruska dnes, nastoupit by mohl v sobotu

Na prohlídku ruské metropole neměl zatím čas. "Po podpisu smlouvy, která byla podmíněna úspěšnými zdravotními testy, jsem celý pátek strávil na dvou klinikách. Jinak jsem hovořil už jen s prezidentem. V sobotu dopoledne jsem odletěl do Prahy a spěchal zpět do Olomouce, kde jsme odpoledne s přítelkyní stihli vyklidit byt.

Už v úterý letím do Moskvy. Vše se děje v šíleném tempu. Čas nezůstal ani na rozlučku," líčí Urbánek a připomíná, že ani v prvních dnech v Moskvě to nebude jiné. "Ve středu se připojím k mužstvu a v sobotu bych už měl hrát první mistrovský zápas."

Pro začátek v trénikovém středisku

V novém působišti zatím bude sám, bez přítelkyně. "Byt jsme mohli dostat okamžitě. S manažerem jsme ale usoudili, že bude lepší, když první dva měsíce zůstanu v tréninkovém středisku Spartaku, kde o mě bude perfektně postaráno.

Budu totiž jen trénovat a hrát a to po zraněních, která mě dlouho pronásledovala, nyní potřebuji nejvíce. Dostatek času tam budu mít i na učení ruštiny. Snad ji zvládnu rychle. Přítelkyně dorazí, až se trochu adaptuji. Doufám, že to bude brzy. Sám bych tam asi zešílel," říká Urbánek.

Těší se na kamaráda Vlčka z Dynama

A pochvaluje si i to, že v Moskvě nebude jediný Čech. "Ve Spartaku sice ano, ale v konkurenčním Dynamu je krajanů více, a hlavně můj bývalý spoluhráč a velký kamarád ze Sigmy Standa Vlček. "Už jsme si volali. Nejprve si dělal srandičky, jaké je to tam hrozné, ale pak už vážně říkal, že se v Rusku nemám čeho bát. Ve volnu si určitě najdeme čas, abychom se i s rodinami setkávali," dodává Urbánek.

S bleskovým přestupem kreativního středopolaře je spokojeno i vedení Sigmy. Do pokladny by totiž podle informací Práva měli Hanáci získat více než třicet miliónů korun.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Výsledkový mix:

1. liga
zítra 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
zítra 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
zítra 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
zítra 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
zítra 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
zítra 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
zítra 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
zítra 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
zítra 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool