Suchopárek se vážně zranil

Fotbalové Kladno stále žije nadějí na postup do první ligy. I třetí příčka v druhé nejvyšší soutěži by je totiž mohla posunout mezi elitu, záleží však na vývoji v Synotu. Kladno však ve středečním utkání 26. kola s Bohemians, které skončilo nerozhodně 0:0, přišlo o obránce Jana Suchopárka. Ten se vážně zranil již v prvním poločase.

Suchopárkova smolná chvíle přišla ve 23. minutě, kdy si někdejší reprezentační stoper a stříbrný z mistrovství Evropy 1996 ve snaze odehrát míč efektními nůžkami zranil ruku při dopadu na trávník. Suchopárek byl po chvíli odnesen na nosítkách ze hřiště, pak ihned převezen do nemocnice. Bolestivé zranění vyřadí zkušeného hráče do konce sezóny ze hry.

Nerozhodně hrály i vedoucí Drnovice v Prachaticích, třebaže se v závěrečné půlhodině musely bránit a přečkaly dvě vyložené šance domácího Tatranu. Druhá Mladá Boleslav si přivezla tři body ze hřiště HFK Olomouc, kde svou převahu vyjádřila už do poločasu třemi brankami. Domácí celek po porážce klesl na poslední místo.

Druhá liga, 26. kolo
Bohemians Praha - Kladno 0:0, Brno B - Jihlava 3:3 (1:0), Vítkovice - Pardubice 2:1 (0:0), Kunovice - Olomouc B 2:1 (1:0), Xaverov - Most 3:2 (1:1), HFK Olomouc - Mladá Boleslav 0:3 (0:3), Prachatice - Drnovice 1:1 (1:0), Hradec Králové - Sparta Praha B 2:1 (1:1).