Nizozemci v přípravě nedali gól

Nizozemským fotbalistům se v sobotním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy nepodařilo vstřelit gól Belgii a v prestižním duelu prohráli 0:1. Jediná branka padla po Boumově faulu na Mbo Mpenzu, který potrestal v 77. minutě z penalty kapitán Bart Goor.

Nizozemští fotbalisté neudělali svým fanouškům radost.

Jeden ze soupeřů českého týmu v základní skupině mistrovství Evropy si vytvořil několik šancí, ale žádnou neproměnil. Nejblíže ke gólu měl Sneijder, který v 50. minutě trefil břevno.

Nizozemci nedokázali skórovat přesto, že trenér Dick Advocaat postupně vyzkoušel renomované střelce, Kluiverta, Van Hooijdonka, Van Nistelrooije, Van der Meydeho, Overmarse i Makaaye.

Kvůli zranění mu chyběli Van Bommel a Van der Vaart, ale Advocaat si zatím starosti nedělá. "Ještě mám spoustu možností. Soupisku nahlásím až po našem utkání s Faerskými ostrovy v Lausanne," prohlásil před zápasem kouč. Generálku na šampionát absolvuje jeho tým 5. června v Amsterdamu s Irskem.

Kapitán Cocu po dnešní prohře vyjádřil drobné obavy. "Mám dojem, že ne všichni hráči jsou zrovna ve formě, jak bychom před mistrovstvím Evropy potřebovali. Můžeme být rádi, že ještě máme nějaký čas, abychom to napravili," prohlásil po utkání, v němž nizozemský tým nedokázal využít herní převahu.