Rubriky:

Fotbal

SOUTĚŽ ING HRAJU - Milan Baroš

10. června 2004 05:08

Představujeme útočníka české fotbalové reprezentace MILANA BAROŠE. A i dnes můžete soutěžit o reprezentační soupravu Puma, kterou budou členové národního týmu vybaveni na ME v Portugalsku.

 

archiv

Dva fotbalisty dodala do české reprezentace valašská vesnice Vigantice. Vedle Reného Bolfa si národní dres vybojoval i jiný tamní rodák Milan Baroš.

Dvaadvacetiletý útočník je dalším ze slavné líhně ostravského Baníku. Rychlý a dravý útočník s výtečnou technikou prošel prakticky všemi reprezentačními výběry. Největší úspěchy zažil s jednadvacítkou, s níž získal v roce 2000 evropské stříbro a o dva roky později dokonce zlato. Protože se prosazoval i v domácí soutěži, začala mu být brzy úzká.

Ve dvaceti letech se tak vydal na své první zahraniční angažmá a to rovnou do slavného Liverpoolu. Rok 2001 byl vůbec vydařený, Baroš totiž zažil i debut v seniorské reprezentaci. A nadmíru vydařený.

Na konci dubna v přátelském utkání s Belgií skóroval, Češi tehdy remizovali 1:1. Barošovi stačilo na gól pouhých 45 minut, v dalším utkání byl ovšem ještě rychlejší. Proti Severnímu Irsku hrál jen 26 minut a znovu skóroval. Od té doby nasbíral dalších třiadvacet startů.

Jakkoli byl u reprezentačních trenérů vždy v kursu, v Anglii s mladým forvardem ani zdaleka nezacházeli jako s hvězdou. Baroš musel na svou šanci trpělivě čekat, dlouhé měsíce jen vysedával na tribuně a hrál za rezervu. Nevzdal se však a své šance v prvním týmu se dočkal.

Poprvé navlékl dres v březnu 2002, když v souboji Ligy mistrů s Barcelonou na Nou Campu vystřídal Heskeyho. To byl v sezóně 2001/02 jeho jediný start. O rok později už to bylo veselejší, trenéra i fanoušky přesvědčil na předsezónním turnaji v Amsterodamu a v lize potvrdil svůj přínos týmu devíti góly. Na konci sezóny se navíc radoval z Ligového poháru.

Na letošní sezónu bude nejspíš Baroš vzpomínat s rozpaky. Prakticky po jejím začátku - v září - ho bývalý spoluhráč Babbel nešetrným skluzem poslal na marodku. Léčba zlomené nohy byla dlouhá, Baroš se na trávník vrátil až na konci února. Vrátil se však ve velkém stylu a potvrdil, že patří do reprezentační sestavy.

*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*

ING pro Vás připravila možnost získat bonus na spořicím účtu ING Konto až 1 000 Kč. Detailní informace naleznete na stránkách ING.

ING HRAJU! - Základní informace

ING HRAJU! je vědomostní soutěž, probíhající od 24. 5. do 15. 6. 2004, o fotbalových reprezentantech nominovaných na Euro 2004 v Portugalsku.

Můžeš vyhrát fotbalovou výbavu značky Puma jednoho z našich reprezentantů a k tomu ještě exkluzivní sadu pohlednic českých reprezentantů, tak jak je neznáš s překvapením.

Každý ze soutěžních dnů bude věnován jednomu nominovanému hráči. Informace o něm zjistíš v Denících Bohemia a Denících Moravia, ve vysílání Radia Impuls, na serverech Novinky.cz a Sport.cz a samozřejmě také na www.ing.cz a www.fandime.cz.

Ke každému fotbalistovi jsou připraveny 3 základní otázky a 1 otázka finálová.

Soutěží se pomocí SMS zpráv, takže se do soutěže zapojíš jednoduše - pošleš SMS ve tvaru "ING" na telefonní číslo "900 30 06" a otázky Ti už budou chodit samy, podle toho, jestli budeš odpovídat správně. Když na některou ze základních otázek odpovíš špatně, nevadí, otázka Ti přijde znovu a Ty už jednoduše odpovíš správně - jsou totiž jen dvě možnosti, A a B.

Pokud odpovíš na všechny 3 základní otázky správně, získáš garantovanou výhru - exkluzivní sadu pohlednic českých reprezentantů, tak jak je neznáš a k tomu Ti ještě přidáme překvapení, abys byl pořádný český fanoušek.

A hlavně! Postoupíš do finále dne - po 17. hodině Ti přijde SMS s finálovou otázkou. Teď už žádné možnosti na výběr nedostaneš. Vyzkoušíme Tvoje fotbalové znalosti, a pokud nebudeš znát odpověď, nevadí, můžeš si správnou odpověď najít na stránkách www.ing.cz! Když na finálovou otázku odpovíš správně a nejrychleji, máš vyhráno - oblékneš se jako jeden z fotbalových reprezentantů!

Zúčastnit se můžeš každý z 23 soutěžních dní.

Cena služby je 6,- Kč včetně DPH. Službu technicky zajišťuje Fincom-Materna Communications, a.s.

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal