Fotbal

Intertoto: Teplice podlehly Jaroslavli, Slovan zvítězil v Dubnici

3. července 2004 20:48 - TEPLICE/DUBNICE

V sobotu se rozehrály první zápasy druhého kola Poháru Intertoto. V nich se předvedly i tři české celky - Teplice a Liberec. Zatímco teplickým domácí prostředí nepomohlo a ti prohráli s Jaroslavlí 1:2, fotbalisté Slovanu Liberec dokázali zvítězit ve slovenské Dubnici nad místním klubem 2:1. Fotbalisté Zlína remizovali v Belgii s týmem Westerlo 0:0.

Teplice poslal do vedení v 28. minutě z pokutového kopu Verbíř, ale ruský celek ještě do poločasu skóre otočil. Po vyloučení Ryšky, jenž dostal krátce před koncem druhou žlutou kartu, dohráli Severočeši zápas v deseti.

Ve 22. minutě po Verbířově průniku pálil v dobré pozici Doležal vedle, o pět minut později chytil brankář Safonov Verbířovi střelu z deseti metrů. Svůj tlak domácí přece jen korunovali v 28. minutě - při rohovém kopu stáhl Zasjadvovk ve vápně Hunala a penaltu bezpečně proměnil Verbíř.

Z vedení se ale Teplice dlouho neradovaly. V 33. minutě ztratil míč na vlastní polovině Ryška a Štukin poslal míč za obranu na nabíhajícího Archipova, který své sólo proměnil. V poslední minutě pak po nedůrazném odkopu obrany zasadili hosté Teplicím druhou ránu: Tumenkova krásná střela z 18 metrů skončila přesně u pravé tyče.

Jedenáct minut před koncem chybující Ryška stáhl pronikajícího ruského hráče a švýcarský sudí Rogalla ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Odvetu v Rusku sehrají Tepličtí za týden.

Teplice - Šinnik Jaroslavl 1:2 (1:2)
Branky: 28. Verbíř z pen. - 33. Archipov, 45. Tumenko. Rozhodčí: Rogalla (Švýc.)
ŽK: Horváth, Ryška, Hunal, Divecký - Karev, Zasjadvovk, Archipov
ČK: 79. Ryška
Diváci: 1320

Úspěch naopak slavili fotbalisté Slovanu Liberec, kteří vyhráli na hřišti slovenského ZŤS Dubnica. V průměrném utkání drželi domácí krok s hráči Liberce pouze v první půli, po přestávce se projevila větší kvalita na straně českého mužstva.

V 31. minutě se na mokrém terénu vyznamenal brankář Hauzr, který zneškodnil tvrdou Držíkovu střelu. A vzápětí se opět potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš": do velkého vápna Dubnice pronikl po individuální akci Hološko, přehodil gólmana Poštrka a míč poslal hlavou do sítě.

V 66. minutě si hrubě nerozuměli dubnický obránce Špendla a brankář Poštrk, kterému za záda proklouzla bekova malá domů.  Do konce zápasu si domácí vypracovali ještě několik šancí, ujala se ale pouze Dovičovičova střela v 74. minutě. Liberecká odveta je na programu v sobotu 10. července.

ZŤS Dubnica - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
Branky: 74. Dovičovič - 32. Hološko, 66. vlastní Poštrk. Rozhodčí: Kenan (Izr.).
ŽK: Kopačka, Pleva, Držík - Hamouz.
Diváci: 2700

Odveta Zlín - Westerlo se hraje v sobotu 10. července od 19:30 ve Zlíně.

ČTK, Novinky

Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal

Výsledkový mix:

Premier League
Včera 18. kolo Bournemouth - Liverpool Bournemouth - Liverpool 0:4
Včera 18. kolo West Bromwich - Manchester Utd. West Bromwich - Manchester Utd. 1:2
16.12.2017 18. kolo Manchester City - Tottenham Manchester City - Tottenham 4:1
16.12.2017 18. kolo Watford - Huddersfield Watford - Huddersfield 1:4
16.12.2017 18. kolo Stoke - West Ham Stoke - West Ham 0:3
16.12.2017 18. kolo Chelsea - Southampton Chelsea - Southampton 1:0
16.12.2017 18. kolo Brighton - Burnley Brighton - Burnley 0:0
16.12.2017 18. kolo Arsenal - Newcastle Arsenal - Newcastle 1:0
16.12.2017 18. kolo Leicester - Crystal Palace Leicester - Crystal Palace 0:3
dnes 21:00 Everton - Swansea Everton - Swansea