Rubriky:

Fotbal

Čeští fotbalisté na Figovu exhibici nepojedou

9. července 2004 19:12 - FARO

Bez české účasti se v pondělí v portugalském Faru bude muset obejít fotbalová exhibice, již pořádá Luis Figo. Kapitán portugalské reprezentace pozval na akci Pavla Nedvěda, Petra Čecha, Karla Poborského a Tomáše Galáska, všichni hráči se mu ale především kvůli únavě po náročné sezóně omluvili.

První to vzdal Čech, i když ne tak docela z vlastní vůle. "Nový trenér Chelsea Mourinho ho chce mít co nejdřív k dispozici a už na čtvrtek ho pozval do Londýna na první trénink. Petr proto odletěl narychlo alespoň na pár dnů na dovolenou do Řecka," řekl hráčův agent Pavel Zíka.

I Pavla Nedvěda omluvil jeho agent Zdeněk Nehoda. "Pavel si potřebuje doléčit poraněné koleno. Vyšetření ukázalo, že to není nic vážného, ale krevní výron chce pár dní klidu," vysvětlil Nehoda, proč český kapitán do Fara nepojede.

Ani Tomáš Galásek se v pondělí na jih Portugalska nechystá. "Také potřebuji trochu odpočinku. Myslím, že z Ajaxu tam někdo poletí, a vedení klubu by asi nevidělo rádo, kdyby nás zmizelo víc," řekl Galásek.

Schumacher dorazí určitě

Karel Poborský měl o víkendu začít přípravu se Spartou, ale trenér František Straka mu povolil o týden pozdější nástup. Proti jeho cestě na exhibici by prý nic neměl, ale nakonec se portugalští fanoušci nedočkají ani svého někdejšího oblíbence z Benfiky.

"O tom pozvání jsme sice věděli už dlouho, ale termín zápasu je velmi nevhodný. Karel je na dovolené v Chorvatsku," řekl hráčův manažer Pavel Paska. Poborský ještě novou smlouvu ve Spartě nepodepsal, ale trenér Straka předpokládá, že kapitán na Letné zůstane, přestože se objevilo několik nabídek, ta nejčerstvější od nováčka španělské ligy UD Levante.

Figovi se v těchto dnech pravděpodobně scházejí omluvenky z celého světa a možná, že bude mít problém sestavit jedenáctku, přestože pozval celkem osmdesát hráčů. Fotbalisté si užívají krátké letní přestávky, nebo doléčují šrámy. Účast však už přislíbil mistr světa ve formuli 1 Michael Schumacher.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Výsledkový mix:

La Liga
Včera 38. kolo Barcelona - R. Sociedad Barcelona - R. Sociedad 1:0
Včera 38. kolo Atlético - Eibar Atlético - Eibar 2:2
Včera 38. kolo Bilbao - Espaňol Bilbao - Espaňol 0:1
Včera 38. kolo Valencie - La Coruňa Valencie - La Coruňa 2:1
19.5.2018 38. kolo Villarreal - Real Madrid Villarreal - Real Madrid 2:2
19.5.2018 38. kolo Leganés - Real Betis Leganés - Real Betis 3:2
19.5.2018 38. kolo Sevilla - Alavés Sevilla - Alavés 1:0
19.5.2018 38. kolo Málaga - Getafe Málaga - Getafe 0:1
19.5.2018 38. kolo Las Palmas - Girona Las Palmas - Girona 1:2
Serie A
Včera 38. kolo Janov - FC Turín Janov - FC Turín 1:2
Včera 38. kolo SPAL - Sampdoria SPAL - Sampdoria 3:1
Včera 38. kolo Juventus - Hellas Verona Juventus - Hellas Verona 2:1
Včera 38. kolo AC Milán - Fiorentina AC Milán - Fiorentina 5:1
Včera 38. kolo Neapol - Crotone Neapol - Crotone 2:1
Včera 38. kolo Udinese - Boloňa Udinese - Boloňa 1:0
Včera 38. kolo Chievo - Benevento Chievo - Benevento 1:0
Včera 38. kolo Cagliari - Atalanta Cagliari - Atalanta 1:0