Fotbal

Argentina ve čtvrtfinále Amerického poháru

14. července 2004 09:49 - PIURA

Fotbalisté Argentiny si zajistili postup do čtvrtfinále amerického šampionátu Copa America. Po vítězství 4:2 nad Uruguayí se jihoamerický celek o postup mezi nejlepší čtveřici utká s domácím Peru. Ze skupiny B postoupilo i Mexiko, které porazilo Ekvádor 2:1 a poslalo ho domů.

Mexičané si zajistili první příčku ve skupině B a ve čtvrtfinále narazí na Paraguay nebo Chile. Ze druhého místa postoupili Argentinci, kteří se tak vyhnuli duelu s favorizovanou Brazílií. Ta s největší pravděpodobností čeká na fotbalisty Uruguaye, kteří postoupí jako jeden ze dvou nejlepších třetích týmů.

Argentinci ve svém posledním vystoupení v základní skupině hned v sedmé minutě dostali gól, v jednadvacáté však již vedli 2:1. Uruguay ještě do přestávky dokázala vyrovnat, ale Roberto Ayala a svou druhou brankou v zápase Luciano Figueroa v posledních devíti minutách zajistili Argentincům vítězství.

Mexickým hrdinou v utkání s Ekvádorem byl útočník Adolfo Bautista. Po faulu na něj Hector Altamirano proměnil pokutový kop, krátce před přestávkou se pak Bautista trefil sám. Agustin Delgado v 71. minutě jen upravil na konečných 1:2.

Americký pohár - skupina B
Argentina - Uruguay 4:2 (2:2)
Branky: 21. a 90. Figueroa, 20. Gonzalez z pen., 81. Ayala - 7. Estoyanoff, 38. Sanchez. ČK: 35. Bizera (Urug.). Diváci: 25.000.
Mexiko - Ekvádor 2:1 (2:0)
Branky: 27. Altamirano z pen., 43. Bautista - 71. Delgado. Diváci: 25.000.