Brazilci prohráli a čeká je dlouhá cesta

TACNA

Fotbalisté Kostariky vzývají Andyho Herrona, jenž gólem v třetí minutě nastavení rozhodl utkání s Chile. Kostarika se díky výhře 2:1 kvalifikovala do čtvrtfinále amerického šampionátu Copa America, který se hraje v Peru. Tam si zahrají také Brazilci, i když v závěrečném utkání základní skupiny C překvapivě podlehli 1:2 také postupující Paraguayi.

Hráči Chile přišli o postup do dalších bojů vždy v posledních minutách zápasů. Nejprve tak prohráli s Brazílií 0:1, poté se kvůli gólu v závěru museli spokojit jen s remízou v zápase s Paraguayí. Závěrečný zápas o naději však měli dlouho pod kontrolou, soupeře z Kostariky k ničemu za hodinu nepustili a sami se ujali ve 40. minutě vedení díky trefě kapitána Rafaela Olarry.

Necelou čtvrthodinu po přestávce však fotbalisté Kostariky vyrovnali a hnali se do útoku. Remíza pro ně totiž nic neřešila, za tohoto stavu by postupovalo Chile. Pak přišla velká Herronova chvíle - tvrdou střelou z pravé strany překonal chilského gólmana Varase a fotbalisté ze středoamerické země mohli začít slavit.

Úplně jiné pocity zažívali světoví šampióni Brazilci. V souboji s Paraguayí už sice nešlo o postup, ten měly oba týmy jistý, ale o dobrou výchozí pozici do čtvrtfinále. Kvůli prohře 1:2 tak Brazilce čeká přesun do 2000 km vzdálené Piury, kde se střetnou v neděli s Mexikem.

Přitom stačilo uhrát remízu a o postup mezi nejlepší čtyři by bojovali s Uruguayí v Tacně, která leží 360 km od jejich základny v Arequipě. Vítězný gól Fredyho Bareira z 71. minuty však tuto výhodu zajistil hráčům Paraguaye.

Copa America, skupina C
Brazílie - Paraguay 1:2 (1:1)
Branky: 35. Fabiano - 28. J. Gonzales, 71. Bareiro. ČK: 74. Martinez (Paraguay). Diváci: 18.000.
Chile - Kostarika 1:2 (1:0)
Branky: 40. Olarra - 59. Wright, 90. Herron. Diváci: 20.000.